W rundzie wiosennej sezonu 2011/12 Izolator nie przegrał w dziesięciu kolejnych spotkaniach 6 wygrywajac i 4 remisując.

Ofensywa 5, defensywa 1

izolatorwisloka debicaIzolator Boguchwała pokonał ligowego rywala - Wisłokę Dębica w swoim trzecim letnim spotkaniu sparingowym. Bramki dla Izolatora zdobywali Paweł Rzeźnik (po akcji skrzydłem Beresia), Krzysztof Szymański (asysta Cuprysia) oraz Bartosz Karwat, który trzykrotnie kierował piłkę do siatki (asysta Domina, Beresia i Szymańskiego).

Gra Izolatora mogła się podobać szczególnie w I połowie. Drużyna z Boguchwały zdecydowanie więcej przebywała przy piłce a jeśli ją traciła, to na krótko. Pressing i walka przynosiły skutek w postaci przejęcia futbolówki.

W pierwszej części Izolator wykorzystał w zasadzie wszystkie okazje bramkowe. W drugiej o trafienia mogli się pokusić Jacek Tyburczy (strzał tuż obok słupka) i Bartek Karwat (lob trafił w poprzeczkę).

Rywal odpowiedział jednym golem zdobytym w II połowie po skrzydłowej akcji zakończonej strzałem pod poprzeczkę Dawida Rokity, który przeniósł się z Izolatora właśnie do Wisłoki Dębica.

Druga część spotkania początkowo należała do Izolatora. Ale po dwóch zdobytych bramkach nasza drużyna spuściła z tonu i pozwoliła dojść do głosu rywalowi. Wisłoka jeszcze czterokrotnie stworzyła sobie dogodne okazje do zdobycia gola ale rywal pudłował albo dobrymi interwencjami popisywał się nasz bramkarz.

Co ciekawe aż trzech bramkarzy wyciągało dziś piłki z bramki Wisłoki. W pierwszej połowie gdy Wisłoka przegrywała już 1:0 murawę musiał opuścić golkiper Wisłoki, który doznał lekkiej kontuzji. Ponieważ rywal nie miał bramkarza rezerwowego między słupkami Wisłoki stanął Dawid Kaszuba a w II połowie Paweł Pawlus, który zamienił się z "Kaszą" drużynami.

Spotkanie sędziowało także 6 rozjemców. Dopiero na drugą część spotkania dotarli sędziowie, którzy mieli prowadzić spotkanie od początku.

AKTUALIZACJA! W najbliższą środę 19. lipca Izolator rozegra aż dwa spotkania kontrolne. Obydwa mecze, z Kolbuszowianką Kolbuszowa i z Jednością Niechobrz zostaną rozegrane po południu. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Izolator Boguchwała - Wisłoka Dębica 5:1 (3:0)

Bramki: Rzeżnik, Karwat 3, Szymański

Izolator I połowa: Pawlus - Kwaśniczko, Brogowski, Róg, Kardyś - Bereś, A. Wójcik, Cupryś, Domin - Karwat, Rzeźnik

Izolator II połowa: Kaszuba - Świder, BUrak, Róg (Słowik), Dziedzic - Tyburczy, Skiba, Cupryś (A. Wójcik), Ćwikła - Karwat (Ł. Wójcik), Szymański