W sezonie 2007/2008 napastnik Izolatora Boguchwała - Tomasz Walat został królem strzelców IV ligi zdobywając 21 bramek.

Izolacja walczyła do końca... Przegrana ze Stalą.

izolatorstal rzeszowNie było niespodzianki. Izolator został pokonany pierwszy raz na wyjeździe w sezonie. W meczu z liderem boguchwalanie przegrali 1:0. Autorem bramki był obrońca Izolatora – Szymon Kardyś.

Izolator mimo dużego zaangażowania nie wywalczył punktów na Stadionie Miejskim w Rzeszowie.

Biało-zieloni odważnie zaatakowali już od pierwszych minut. Doskonałą szansę na zdobycie bramki już w drugiej minucie miał Bukała. Strzał Huberta niestety w ostatniej chwili zablokował obrońca. Kolejna szansa na gola dla Izolacji to rzut rożny po którym do strzału doszedł Bereś. Próba Michała z 5 metrów niestety była niecelna.

Po tej akcji do głosu doszli Stalowcy, którzy w tym meczu bezapelacyjnie opanowali środek pola. Akcje zawodników Stali Rzeszów przed przerwą kończyły się w większości na defensywie Izolatora. Inne zaś świetnie  bronił Paweł Pawlus, który kilkakrotnie uratował nas przed stratą bramki.

Po przerwie już po pierwszej akcji gospodarzy na trybunach zapanowała radość.  Lewym skrzydłem popędził Murawski ogrywając tam obrońców Izolacji, w zamieszaniu pod bramką Pawlusa próbujący wybić piłkę na rzut rożny Kardyś zrobił to niefrasobliwie kierując futbołowkę do siatki. Interwencja dość pechowa, jednak tuż za Szymonem znajdował się napastnik gospodarzy, który na pewno nie miałby problemów ze zdobyciem gola.  Po bramce jeszcze śmielej zaatakowali gospodarze. Najlepszą szansę na drugą bramkę zmarnował Brocki, który przegrał pojedynek sam na sam z Pawlusem a dobitka Prędoty wylądowała na poprzeczce.

Natomiast Izolator szansę na wyrównanie miał po kontrze, w tej sytuacji kapitan biało-zielonych przegrał pojedynek z Lewandowskim.

Ostatnie minuty meczu to ataki z obu stron. Groźniejsze akcję stwarzał Izolator, który nie mając już nic do stracenia ruszył większą ilością zawodników do przodu.  Niestety defensywa gospodarzy w dzisiejszym meczu nie popełniła już więcej błędów i trzy punkty zostały w Rzeszowie.

Już za tydzień Izolator w kolejnym meczu wyjazdowym zmierzy się z Orlętami Radzyń Podlaski

Stal Rzeszów – Izolator Boguchwała 1:0 (0:0)

Bramka: Kardyś (sam.) 47'

Stal: Lewandowski - Hus, Drelich (57’Baran),Bednarczyk, Suswam - Jakubowski, Karwacki, Murawski (73’ M. Szymański), Prędota, Brocki (71’ Żebrakowski), Lisańczuk (46’Szczoczarz)

Izolator: Pawlus - Brogowski, Burak, Dąbek, Kardyś - Bereś, Skiba, A.Wójcik (87’ Świder), Karwat (85’ Rzeźnik), Bukała (62’ Ł.Wójcik) - K. Szymański (71’ Tyburczy)

Żółte kartki: Suswam, Beszczyński – A. Wójcik, Skiba, Dąbek, Brogowski

Sędziował: Marek Pająk (Mielec)