W rundzie wiosennej sezonu 2011/12 Izolator nie przegrał w dziesięciu kolejnych spotkaniach 6 wygrywajac i 4 remisując.

Na 120%!

izolatorkrosniankaPrzed piłkarzami i kibicami klubów trzeciej ligi lubelsko-podkarpackiej druga w rundzie rewanżowej środowa kolejka. Zaledwie 3 dni po ostatnim meczu ligowym Izolator Boguchwała uda się na mecz do Krosna by tam zmierzyć się z Karpatami.

Karpaty Krosno to obecnie lider naszej ligi. Drużyna Szymona Szydełko ma na swoim koncie 65. punktów, czyli tyle samo co druga Stal Rzeszów. Trzecia w tabeli Resovia zaś traci do krośnian trzy oczka.

W zimie kadrę Karpat wzmocniła trójka zawodników: Dariusz Kantor (Wisłoka Dębica), Krzysztof Żukowski (FC Zliń) i Albert Telesz wychowanek Karpat występujący ostatnio w Stali Mielec. Natomiast z drużyną pożegnali się Taras Owczar, Jarosław Pikuła i Tomasz Kasperkowicz, który został wypożyczony do Cosmosu Nowotaniec.

Izolacja z Karpatami spotkała się na tydzień przed wznowieniem rozgrywek w 2015 roku, w meczu kontrolnym. Sparing ten rozegrany został na boguchwalskich Wykopach, gdzie zwyciężyli zawodnicy Izolatora pokonując krośnian 2:0. Bramki w tym pojedynku zdobywali Michał Bereś i Bartosz Karwat.

Karpaty w ubiegłą niedzielę zmierzyły się w meczu wyjazdowym z Wólczanką Wólką Pełkińską. Mecz ten świetnie rozpoczął się dla piłkarzy trenera Szydełki. Lider już w pierwszej minucie zdobył gola, którego autorem był Albert Telesz. Mimo świetnego otwarcia pojedynku Karpaty nie poszły za ciosem i nie zdobyły kolejnych bramek. Do przerwy wynik już się nie zmienił. Natomiast w osiem minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia Rafał Greń podyktował rzut karny dla Wólczanki. Skutecznym egzekutorem tego fragmentu okazał się najlepszy strzelec rozgrywek naszej trzeciej ligi – Krzysztof Pietluch. Jak się później okazało było to ostatnie trafienie w tym spotkaniu. W 35. minucie żółtą kartką został ukarany Bartłomiej Buczek, dla którego było to ósme napomnienie. Kara ta oznacza ze autor 19. bramek dla Karpat nie będzie mógł wystąpić w środowym pojedynku.

Izolator Boguchwała w ostatniej kolejce podejmował na IzoArenie Lubliniankę Lublin, którą rozgromił 6:0. Bramki w tym meczu zdobywali kolejno Jarek Skiba po uderzeniu bezpośrednio z rzutu wolnego podyktowanego za faul na Tyburczym, Adrian Sitek, który najprzytomniej zachował się w polu karnym po przedłużeniu przez Bartka Karwata dośrodkowania z rożnego.  Autorem kolejnych dwóch trafień był Krzysztof Szymański a przy obu trafieniach Krzysiek mimo asysty obrońcy potrafił skutecznie umieścić futbolówkę w bramce rywali. Przy piątej i szóstej bramce swój udział miał Jacek Tyburczy. Najpierw wykorzystał błąd obrońcy i z bliska zdobył gola zas minutę później asystował przy golu Pawła Rzeźnika.  Dzięki temu zwycięstwu awansowaliśmy o kolejną pozycję w tabeli.

Najbliższe środowe spotkanie będzie już 14. meczem Izolatora Boguchwała z Karpatami Krosno w rozgrywkach III ligi. Jak dotąd ośmiokrotnie zwyciężał Izolator, raz padł remis i cztery razy lepsi okazywali się krośnianie. Bilans bramkowy to 22 bramki zdobyte przez Biało-zielonych i 14 przez Karpaty.

Mecz pomiędzy Izolacją a Karpatami w rundzie jesiennej na IzoArenie zakończył się zwycięstwem gości 1:0. Bramka dla krośnian padła w 54. minucie. Dośrodkowanie Kamila Walaszczyka strzałem głową na gola zamienił Patryk Kapuściński. Izolacja spotkanie to kończyła w osłabieniu po dwóch żółtych kartkach, którymi upomniany został Hubert Bukała. W tym meczu nie mogli wystąpić w barwach Izolatora obrońca Zbyszek Dąbek zaś w ataku Biało-zieloni byli osłabieni brakiem Jacka Tyburczego, który w ostatnich meczach z Karpatami regularnie zdobywał gole.

W ostatnim meczu rozgrywanym na stadionie przy ul. Legionów w Krośnie zwyciężyli Biało-zieloni pokonując gospodarzy 3:1. Dla Izolacji bramki w tym pojedynku zdobywali Sebastian Brocki w pierwszej części meczu, po asyście Michała Beresia oraz Jacek Tyburczy i Bartek Karwat (w drugiej połowie. Honorowe trafienie dla Karpat było autorstwa Tomasza Kasperkowicza.

Spotkanie 31. kolejki pomiędzy Karpatami Krosno a Izolatorem Boguchwała zaplanowano na środę 20. maja 2015. Początek meczu o godzinie 17:00. Arbitrem głównym tej konfrontacji będzie Radosław Wąsik reprezentujący Kolegium Sędziów Lublin.