Stadion IZO ARENA do połowy 2014 roku był jednym z nielicznych na tym poziomie rozgrywkowym w Polsce pozostającym w prywatnych rękach firmy ZAPEL S.A.

Spotkanie na 6 z plusem

izolatorjksjaroslawIzolator Boguchwała pewnie pokonał jarosławski JKS 6:1 w spotkaniu 32. kolejki III ligi lubelsko-podkarpackiej. Tylko początek meczu był wyrównany. Od zdobycia przez Biało-zielonych pierwszego gola przewagę uzyskała nasza drużyna i nie oddała jej w zasadzie do końca spotkania. Izolator w kolejnym spotkaniu na IzoArenie wysoko wygrywa aplikując rywalowi aż 6 bramek.

Bramki, które padły w dzisiejszym meczu padły po ładnych strzałach. Szczególnej urody były te autorstwa Arkadiusza Buraka. Kibice Izolatora długo czekali aż wychowanek Biało-zielonych zdobędzie bramkę w oficjalnym spotkaniu. Młodszy z braci Buraków nie dość, że w końcu trafił w spotkaniu ligowym to dodatkowo uczynił to dwukrotnie w ciągu zaledwie dwóch minut. Były to piąte i szóste trafienie w meczu. Pierwszego gola zdobył Krzysztof Szymański po akcji skrzydłem Jacka Tyburczego (asysta). Drugie trafienie zaliczył Jacek Tyburczy, który głową skierował piłkę do siatki po dośrodkowaniu Szymona Kardysia. Trzeci gol to ponownie trafienie Krzyśka Szymańskiego, który potężnym strzałem dobił "wyplutą" przez Ciska piłkę. Bramkarz JKSu interweniował po strzale Jaromira Skiby bezpośrednio z rzutu wolnego. Rzut wolny dla Izolatora poprzedziła kolejna akcja, w której tuż przed polem karnym JKS falowany był Jacek Tyburczy. Arbiter bez wahania ukarał czerwoną kartką zawodnika JKS.

Tuż po zdobyciu trzeciego gola arbiter zakończył pierwszą połowę meczu. Prowadzenie Izolatora było w pełni zasłużone. Wynik do przerwy powinien być jednak okazalszy jednak kolejne dwie okazje Szymka, jedna Skiby i jedna Sitka nie zakończyły się golami.

Druga połowa to dalsza dominacja Izolatora i kolejne bramki. W 53. minucie czwarty gol padł w niezwykłych okolicznościach. Wymianę w polu karnym zakończoną strzałem Szymańskiego obronił Cisek. Piłka opuściła pole karne, zza którego strzał oddał Skiba. Ten został zablokowany przez obrońców. Piłka ponownie wyszła przed pole karne skąd w końcu skutecznym strzałem popisał się Bartek Karwat.

Ostatnie dwa trafienia należały już do Arkadiusza Buraka. Pozostawiony przed polem karnym Arek przy pierwszej oddał piękny strzał po ziemi. Przy drugiej bramce wraz z dogrywającym z rożnego Jaromirem Skibą wykazał się największym sprytem. Jego strzał zupełnie zaskoczył obrońców i bramkarza JKS, który tylko odprowadził piłkę wzrokiem. Buri mógł skompletować klasyczny hattrick, ale przy kolejnym strzale, po akcji, która była kopią jego pierwszej piłka uderzyła w poprzeczkę.

JKS zdołał w doliczonym czasie odwdzięczyć się swoim wiernym kibicom, którzy pomimo wysokich rozmiarów porażki głośno i cierpliwie dopingowali swoją drużynę. Podyktowany rzut karny na bramkę zamienił Artur Bańka. Nieco wcześniej JKS mógł zdobyć bramkę po akcji. Oziębło popisał się ładnym dryblingiem w polu karnym Izolatora mijając kolejnych obrońców Izolacji. Ostatecznie jednak przegrał z Pawłem Pawlusem.

Izolator ostatecznie wysoko pokonał JKS i zrobił to w pełni zasłużenie. Do końca sezony pozostały dwa spotkania. Izolator już nie martwi się o ligową prolongatę. Walczymy o jak najwyższą pozycję w tabeli!

Izolator Boguchwała - JKS 1909 Jarosław 6:1 (3:0)

Bramki: Szymański (14, 45), Tyburczy (19), Karwat (53), Arkadiusz Burak (69, 71) - Bańka (90+)

Izolator: Pawlus - Kardyś, Dąbek, Brogowski, Dziedzic - Sitek, Skiba (72. Cupryś), Burak, Tyburczy (67. Bereś) - Karwat (67. Łukasz Wójcik), Szymański (77. Rzeźnik)

JKS: Cisek - Gliniak, Saramak, Sobczak (46. Wróbel), Cieńki, Soczek, Bańka, Fedor (76. Jasiewicz), Raba (87. Pawlak), Oziębło, Jurczak (58. Jamrozik)

Żółte kartki: Dziedzic (Izolator)

Czerwone kartki: Gliniak (JKS)

Sędziował: Mateusz Nowak (Stalowa Wola)

Widzów: 250 (60 z Jarosławia)