W rundzie wiosennej III ligi lubelsko-podkarpackiej sezonu 2012/13 Izolator zdobył komplet punktów w dziewięciu ligowych meczach z rzędu!!!

Tomaszowskie przedostatki

izolator2tomasoviaW sobotę przed piłkarzami Izolatora Boguchwała przedostatnie mecz o mistrzostwo trzeciej III lubelsko-podkarpackiej.  W tej kolejce Biało-zieloni na wyjeździe zmierzą się z Tomasovią Tomaszów Lubelski. Będzie to także ostatni meczy wyjazdowy w tym sezonie.

Tomasovia na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek zajmuje w tabeli 13. miejsce. Bilans spotkań podopiecznych Jana Złomańczuka to 7 zwycięstw, 12 remisów i 13 porażek.  Pozycja zajmowana przez zawodników z Tomaszowa nie daje im pewnego utrzymania w lidze. W przypadku braku awansu do II ligi mistrza naszej grupy III ligi także zespół zajmujący trzynaste miejsce będzie musiał pogodzić się z degradacją do czwartej ligi.

W zimie kadrę Tomasovii wzmocniła trójka zawodników: Przemysław Orzechowski (Stal Mielec), Waldemar Kozyra (Sparta Łabunie) i Ireneusz Baran (Sparta Wożuczyn) cała ta trójka już wcześniej reprezentowała Tomasovię. Baran także pełnił obowiązki pierwszego trenera drużyny m.in. w meczu przeciwko Izolacji z sezonu 2012/13 gdy obie drużyny rywalizowały z mielecką Stalą o awans. Jedynym graczem, który rozstał się w przerwie między rundami z kubem był Sebastian Hajnas.

Tomasovia w ubiegłej kolejce została rozbita przez Wólczankę Wólkę Pełkińską aż 6:1. Jedynego gola dla tomaszowian zdobył Ihor Paskiw. Honorowe trafienie miało miejsce przy prowadzeniu Wólczanki czteroma golami.

Również w ostatnim mecz Izolatora zakończył się wynikiem 6:1. Jednak w tym meczu to Biało-zieloni w odróżnieniu do Tomasovii rozgromili swojego rywala. Po wysokim zwycięstwie nad Lublinianką na IzoArenie w kolejnym meczu na własnym stadionie Izolacja nie miała najmniejszych problemów z zaksięgowaniem kompletu punktów odprawiając z kwitkiem JKS Jarosław. Bramki w tym  pojedynku zdobywali Krzysztof Szymański i Arkadiusz Burak (obaj po dwa trafienia) oraz Jacek Tyburczy i Bartosz Karwat.

Najbliższe spotkanie będzie już czternastym pojedynkiem między Izolatorem Boguchwała a Tomasovią Tomaszów Lubelski w III lidze.  Najczęściej, bo aż 9 razy mecze kończyły się remisem, 3 spotkania wygrała drużyna z Tomaszowa zaledwie raz lepszy okazał się Izolator.

W rundzie jesiennej w meczu Izolatora z Tomasovią padł tradycyjny remis. Kibice zgormadzeni w tym dniu na trybunach IzoAreny nie doczekali się bramek. Najlepszej okazji nie wykorzystał Bartek Karwat. Strzał Zgreda z rzutu karnego po faulu na Michale Beresiu poszybował nad bramką. Zaś piłka po uderzeniu Pawła Dziedzica ostemplowała poprzeczkę. Gracze Tomasovii najlepszą okazję na gola zmarnowali na samym początku meczu. Strzał Słotwińskiego z rzutu wolnego na rzut rożny sparował Dawid Kaszuba.

W ubiegłym sezonie na stadionie w Tomaszowie obie ekipy również podzieliły się punktami. Jednak w odróżnieniu do meczu z rundy jesiennej tego sezonu bardziej z punktu zapewne cieszyli się boguchwalanie.  W tym spotkaniu oba zespoły zdobyły po dwa gole. Dla Tomasovii bramki padły w pięciu ostatnich minutach pierwszej połowy a autorami tych trafień byli Waldemar Kozyra i Kamil Groborz.  Izolacja za sprawą Michała Beresia wyrównała stan meczu po golach w 80. i 87.minucie.

Mecz pomiędzy Tomasovią Tomaszów Lubelski a Izolatorem Boguchwała zostanie rozegrany w sobotę 30. maja 2015 roku o godzinie 17:00. Sędzią głównym będzie Konrad Tomczyk z Jarosławia.