Zmodernizowany stadion Izolatora - Izo Arenę oddano do użytku 14. września 2007. Otwarcie uświetniło spotkanie kadr U16 Polski i Rumuni.

Zbyt wysoka przegrana.

izolatormotorlublinIzolator Boguchwała wrócił z Lublina bez dorobku punktowego, ale z bagażem aż 6. straconych bramek. Biało-zieloni nie dali rady faworytowi i ulegli mu na Arenie Lublin bardzo wysoko. Zbyt wysoko biorąc pod uwagę przebieg spotkania. Motor był drużyną lepszą piłkarsko. To wątpliwości nie ulega. Izolator jednak nie nastawił się na defensywę i grał otwarty futbol. Jednak w tym dniu szczęście nie sprzyjało naszej drużynie a rywalowi wychodziło wszystko. W meczu nie mógł wystąpić kapitan drużyny - Bartek Karwat i kontuzjowany Patryk Róg a dodatkowo Miłosz Lewandowski nabawił się w trakcie przedmeczowej rozgrzewki drobnej kontuzji. Golkiper Izolatora zdecydował się jednak wystąpić w meczu i bez dwóch zdań kilka razy w pierwszej połowie dał popis swoich umiejętności na tyle na ile pozwoliła mu na to kontuzja. W drugiej połowie Lewy niestety nie mógł już wystąpić. Szansę debiutu w oficjalnym spotkaniu Izolatora otrzymał Dawid Świder. Dawid na pewno nie będzie swojego debiutu wspominał dobrze. Młody zawodnik został rzucony na głęboką wodę. Przy straconych bramkach większych błędów jednak nie popełnił. Motor był w tym dniu po prostu bardzo skuteczny.

Po spotkaniu trener Izolatora - Przemysła Matuła udzielił nam obszernej wypowiedzi :

"Trafiliśmy na bardzo dobrze dysponowanego przeciwnika. Sami też chcieliśmy grać w piłkę. Gdybyśmy ustawili się na własnej połowie jak inne zespoły to prawdopodobnie wynik nie byłby tak okazały. Graliśmy otwarty futbol, graliśmy piłką. Po tym jak zdobyliśmy gola rywal nas zdominował. Ale jak już straciliśmy gola na 1:1 to zeszło z nas nieco napięcie i zaczęliśmy grać spokojniej. Sama końcówka, 15 minut pierwszej połowy były bardzo dobre w naszym wykonaniu. Odbieraliśmy piłkę, konstruowaliśmy akcje, mieliśmy sytuacje. W tym fragmencie mogliśmy się pokusić o kolejne trafienie. Niestety przysnęliśmy przy rzucie rożnym i straciliśmy drugą bramkę. Mam wątpliwości czy gol nie został zdobyty z pozycji spalonej, ale nie potrafię tego na tą chwilę ocenić. Drugą połowę mieliśmy zagrać bardziej zachowawczo tak, aby utrzymać kontakt z rywalem. Ale po trzeciej bramce trochę się nam wszystko posypało. Dodatkowo w przerwie musiałem zmienić Miłosza Lewandowskiego z powodu problemów z kolanem. Dawid, który zadebiutował w bramce Izolatora w jednej sytuacji mógł się może nieco lepiej zachować, ale przy oddanych strzałach nie miał szans. Przegrana wysoka i wynik idzie w świat. Nie oznacza to, że należy się wstydzić nas czy naszej gry. W mojej opinii wynik nie do końca odzwierciedla to co się działo na boisku. Motor był piekielnie skuteczny. Miał kilku bardzo dobrze dysponowanych zawodników, wyszła pewna sportowa złość po przegranej w Tomaszowie. Z drugiej strony my być może podeszliśmy do pojedynku zbyt optymistycznie. Mimo wszystko wiedziałem, że choć będzie ciężko to nie chciałem się w tym meczu bronić. Nawet jeśli mieliśmy przegrać to chciałem aby wyciągnąć ze spotkania jak najwięcej na przyszłość, na kolejne mecze. Tych straconych bramek było jednak trochę zbyt dużo. Motor był jednak lepszym piłkarsko zespołem od nas. Na tą chwilę z moich obserwacji, z tego co widziałem wydaje mi się, że jest to najlepszy zespół w lidze i myślę, że każdy będzie miał tam ogromne problemy."

Motor Lublin - Izolator Boguchwała 6:1 (2:1)

Bramki: Wojczuk 19., Szywacz 45., Tymosiak 49., Rafał Król 57., 69., Krystian Mroczek 73. – Krzysztof Szymański 9.

Motor: Żukowski – Falisiewicz (62. Prusinowski), Gieraga, Dikij, Szywacz, Stachyra (65. Myśliwiecki), Król, Tymosiak, Mroczek, Wojczuk (57. Wolski), Drozd (72. Paluch)

Izolator: Lewandowski (46. Świder) – Dziedzic, Dąbek, Brogowski, Kardyś, Sitek (81. Lekki), Burak, Cupryś, Wójcik (71. Hajnas), Karwacki (62. Ziobro), Szymański

Żółte kartki: Falisiewicz, Król

Sędziował: Artur Szelc (Krosno)