Stadion IZO ARENA do połowy 2014 roku był jednym z nielicznych na tym poziomie rozgrywkowym w Polsce pozostającym w prywatnych rękach firmy ZAPEL S.A.

"Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak niewielu" - Winston Churchill

izolatorsieniawaIzolator Boguchwała przegrał na IzoArenie z Sokołem Sieniawa 3:4 (1:2) w spotkaniu 10. kolejki III ligi lubelsko-podkarpackiej.

Porażka z Sokołem jest po prostu niezrozumiała. Izolator przez całe spotkanie grał a strzelali goście. Na dwa zadane pytania: "Ile celnych strzałów oddał Sokół" i kolejne "Ile bramek zdobył Sokół" odpowiedź jest jedna - CZTERY.

Ciężko mieć do kogokolwiek pretensje tylko w przypadku czwartej straconej bramki, kiedy Izolator rzucił wszystkie siły do ataku i nadział się na zabójczą kontrę. Pozostałe stracone bramki to ewidentne prezenty i indywidualne błędy w defensywie.

Pocieszeniem niestety nie będzie fakt, że Izolator grał naprawdę świetne spotkanie, a bramki zdobywaliśmy po bardzo składnych akcjach.

Biało-zieloni przegrywali do przerwy 1:2 a po przerwie wyrównali na 2:2. Wszystko wyglądało naprawdę obiecująco, a nasza gra napawała autentyczną wiarą w zwycięstwo.

Niestety wszystko posypało się po trzeciej straconej w naprawdę abstrakcyjny sposób bramce. Po niej nasza drużyna straciła animusz chociaż nadal atakowała. Konsekwencją straconej bramki były także nierwy i irytacja. Drugą żółtą kartką i w konsekwencji czerwoną ukarany został Konrad Cupryś, który zagrał chyba jedno z najlepszych spotkań sezonu.

Izolator przegrał chociaż narpawdę ciężko się z tym pogodzić, bo z gry byliśmy po prostu lepsi. Ósma porażka z rzędu oznacza, że Biało-zieloni odstarczyli rywalom 24 punkty. 5 z 8 wspomnianych spotkań przegraliśmy jedną bramką. Niektóre z nich straciliśmy w kuriozalny sposób...

3 zdobyte bramki w meczach z Karpatami Krosno czy Sokołem Sieniawa nie wystarczyły aby zdobyć chociażby 1 punkt. Bilans bramkowy ostatnich ośmiu spotkań to 11 zdobytych i 25 straconych bramek. Gorszy ma tylko ostatni Hetman Zamość.

Izolator Boguchwała - Sokół Sieniawa 3:4 (1:2)

Bramki: Szymański 2, Karwacki - Rak 2, Hass, Szewc

Izolator: Świder - Kardyś, Dąbek, Burak, Lekki (78. Dziedzic) - Wójcik (78. Karwat), Domin, Hajnas, Cupryś - Karwacki (70. Róg), Szymański

Sokół: Lipiec - Skała, Sowiński, Walat, Syvyi, Wilusz, Flis (53. Pigan), Rak, Trawka (68. Bursztyka), Hass (88. Jędryas), Szewc

Żółte kartki: Hajnas, Karwacki, Cupryś 2 - Wilusz

Czerwona kartka: Cupryś

Sędziował: Maciej Łamasz (Jarosław)