W lipcu 1945 roku Izolator rozegrał pierwsze oficjalne spotkanie z drużyną Traktora Rzeszów przegrywając aż 10:1!

Czas udowodnić swoją wartość!

izolator2lubloniankawieniawaW niedzielę Izolator Boguchwała czeka kolejny mecz w tym sezonie na Arenie Lublin. Tym razem na tym obiekcie zmierzymy się z drugim przedstawicielem  z Lublina – Lublinianką.

Lublinianka Lublin obecnie zajmuje piątą lokatę, mając na swoim koncie 22.punkty.  Podopieczni Marka Sadowskiego wygrali sześć spotkań, cztery zremisowali i dwa przegrali. W meczach z udziałem Lublinianki pada najmniej goli w lidze. Nasz rywal do tej pory zdobył 16 goli tracąc ich zaledwie 8.

W lecie w zespole z Lublina doszła do sporych zmian kadrowych. Drużynę opuścili: Radosław Kursa, Mateusz Zawiślak, Bartosz Tomczuk, Wojciech Gawrylak, Paweł Zabielski, Przemysław Gąsior oraz Oleg Rovbel . W miejsce tych zawodników do kadry dołączyli:  Andrzej Gutek (Orion Niedrzwica Duża), Jakub Pułka, Jakub Kaganek (obaj Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska), Piotr Stefański (Broń Radom), Maciej Muszyński, Mateusz Majewski, Jakub Kosiarczyk (wszyscy Motor Lublin), Karol Kalita (Wisła Puławy) oraz bramkarz Paweł Socha (Górnik Łęczna).

Lublinianka w ostatniej serii spotkań pokonała zdziesiątkowaną kontuzjami Tomasovię Tomaszów Lubelski na jej terenie 3:0.

Izolator w ubiegłej kolejce zremisował na własnym stadionie z Wólczanką Wólką Pełkińską 1:1. Bramkę w ostatniej akcji pierwszej połowy zdobył Jacek Tyburczy, który dobił uderzenie kapitana naszej drużyny – Bartka Karwata. Biało-zieloni nie dokończyli ego meczu w komplecie.  W 67.minucie czerwoną kartką ukarany został Szymon Kardyś, kara ta niestety powoduje, że Kardi nie będzie mógł wystąpić w niedzielnym meczu.  spotkania dwunastej kolejki  w pełnym składzie nie dokończyli także goście z Wólki Pełkińksiej. Pomocnik Wólczanki  Damian Misiło  także został usunięty z boiska za faul.  Ewidentnie w tym spotkaniu najsłabszym ogniwem był sędzia -  Łukasz Krasowski.  Arbiter reprezentujący Kolegium Sędziów z Leżajska po tym pojedynku został zawieszony w obsadzie meczy trzeciej ligi przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej do odwołania.

Izolacja w trakcie minionego tygodnie rozegrała także mecz 1/8 Pucharu Polski mierząc się w derbach gminy z  czwartoligową Jednością Niechobrz. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny 2:1. Dwie bramki dające awans naszej drużynie do ¼ finału zdobył Damian Karwacki

Sobotnie spotkanie pomiędzy Izolatorem a Lublinianką będzie siódmą konfrontacją tych ekip w trzeciej lidze. Jak do tej pory pięciokrotnie wygrywała Izolacja, raz z tarczą z murawy schodzili zawodnicy z Lublina. Bilans bramkowy to szesnaście bramek zdobytych przez Izolator, Lublinianka zaś pięć razy umieściła futbolówkę w bramce Biało-zielonych.

W ostatnim spotkaniu rozgrywanym w Lublinie górą była Izolacja,  która zwyciężyła 2:1. Jako pierwsi w meczu, który miał miejsce jeszcze na oldschoolowym obiekcie na Wieniawie na prowadzenie już w 10.minucie wyszli zawodnicy Lublinianki po golu Pawła Zabielskiego. Izolator dwie bramki zdobył w drugiej połowie. Stan meczu wyrównał Michał Bereś, wykorzystując błąd bramkarza gospodarzy. Trzy punkty Izolatorowi zapewnił w doliczonym czasie gry Jacek Tyburczy strzałem z pięciu metrów.

Mecz trzynastej kolejki pomiędzy Lublinianką Lublin a Izolatorem Boguchwała zostanie rozegrany w niedzielę 11.września 2015 o godzinie 15:00. Pojedynek ten poprowadzi Kacper Czarnota z Chełma.