Najwyższy poziom ligowy Izolator uzyskał w sezonie 1986/87 zajmując 3. miejsce w ówczesnej III lidze (trzeci poziom rozgrywkowy w Polsce).

Mecz, który wyjątkowo nam nie wyszedł.

izolatoraviaPięć meczy, tyle trwała seria bez porażki Izolatora. W szesnastej kolejce nasza drużyna uległa na IzoArenie Avii Świdnik 2:1.

Pierwsza połowa mimo, że nie był najlepsza w wykonaniu Izolacji nie zapowiadała czarnego scenariusza. Biało-zieloni zmuszeni byli do ataku pozycyjnego. I to właśnie po jednej z takich akcji wyszliśmy na prowadzenie.  Krzysztof Szymański sprytnie odegrał piłkę do Bartosza Karwata. Kapitan Izolatora przekładając piłkę z prawej na lewą nogę zgubił obrońcę Avii. Uderzenie Zgreda mimo, że nie było najsilniejsze przełamało ręce bramkarzowi ze Świdnika i piłka wylądowała w siatce.

Druga część spotkania rozpoczęła się od śmielszych ataków Avii. Pierwszy błąd defensywa Izolatora popełniła w 52. minucie, Bartłomiej Mazurek mimo asysty obrońców zdołał odegrać piłkę do Marcina Byszewskiego, który ograł w polu karnym Pawła Dziedzica i uderzeniem z ostrego kąta doprowadził do wyrównania. Ten sam zawodnik powinien dwadzieścia minut później zdobyć swoją drugą bramkę. Jednak dobrze w tej sytuacji interweniował Miłosz Lewandowski. Co nie udało się Byszewskiemu udało się najlepszemu strzelcowi ligi -  Wojciechowi Białkowi.  Snajper Avii  sprzed linii pola karnego posłał silne i precyzyjne uderzenie pod poprzeczkę wyprowadzając Avię na prowadzenie, którego jak się później okazało już nie wypuściła z rąk wywożąc komplet punktów z Boguchwały.

Izolator dalej po też porażce zajmuje piętnastą pozycję w ligowej tabeli. Niestety w dalszym ciągu nie możemy się zbliżyć do miejsc, które będą dawały możliwość włączenia się do realnej walki o utrzymanie.

Kolejna szansa na punkty będzie miała miejsce już za tydzień. W ostatniej kolejce pierwszej rundy Biało-zielonych czeka wyjazdowy pojedynek z Orlętami Radzyń Podlaski.

Izolator Boguchwała – Avia Świdnik 1:2 (1:0)