15. sierpnia 2015 roku rozgrywki w III lidze zainaugurowała pierwsza w historii ZKS Izolator Boguchwała drużyna kobiet.

Izolator żegna się z III ligą remisem.

izolatororleta radzynIzolator w swoim ostatnim meczu sezonu 2015/16 zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 1:1 (1:0).

Ostatni mecz kończący ośmioletnią przygodę Izolacji z III ligą lubelsko-podkarpacką był wyrównany i zakończył się sprawiedliwym wynikiem. W pierwszej połowie to gospodarze prowadzili grę i konstruowali groźniejsze akcję. Jedyna bramka w tej odsłonie padła po kontrze zainicjowanej przez Adriana Sitka, który odegrał piłkę do Konrada Cuprysia. Czado prostopadłym zagraniem podał futbolówkę do Bartka Karwata. Zgredu w sytuacji sam na sam pewnym uderzeniem zdobył gola.

Na samym początku meczu w 8. minucie na murawę niefortunnie upadł obrońca Izolacji - Paweł Dziedzic. Niestety Dziki w tej sytuacji złamał sobie rękę. Na prawej stronie defensywy zastąpił go Bartek Szela, który pierwotnie miał zagrać w środku pomocy.

W drugiej połowie rolę odwróciły się. Groźniejsze akcje przeprowadzały Orlęta. Goście stan meczu wyrównali po indywidualnej akcji Damiana Szpaka, który ograł naszych defensorów uderzając na bramkę obok interweniującego Dawida Swidra. Śruba na murawie pojawił się w 46.minucie zmieniając Miłosza Lewandowskiego.

Izolator sezon zakończył na 16. miejscu z dorobkiem 29-ciu punktów. Niestety Nasza drużyna od przyszłego sezonu zagra w IV lidze podkarpackiej.

IZOLATOR BOGUCHWAŁA - ORLĘTA RADZYŃ PODLASKI 1-1 (1-0)

Bartosz Karwat (34.) - Damian Szpak (52.)

Izolator: Lewandowski (46. Świder) - Zych, Kardyś, Wilk, Dziedzic (11. Hajnas) - Szela(81. Lekki), Domin, Cupryś (83. Antkiewicz), Sitek, Róg, Karwat

Orlęta: Stężała - Leszkiewicz (77. Konaszewski), Łakomy (90. Pawlina), Zarzecki, Szymala (69. Daszczyk), Ebert (74. Iwańczuk), Melnyczuk, Groborz, Kot, Rycaj, Szpak

Żółte kartki:  Kardyś - Kot, Groborz

Sędzia: Piotr Kozłowski (Lublin)