Za pierwszego trenera Izolatora Boguchwała uznaje się mistrza murarskiego Stanisława Starzaka.

Pierwsze koty za płoty

izolatorresoviaIzolator Boguchwała przegrał 2:4 z Resovią w swoim pierwszym sparringu przed nowym sezonem III ligi. Spotkanie zostało w ostatniej chwili przeniesione na obiekt Gromu Mogielnica z powodu zalania boiska na Wykopach.

Pierwsza połowa spotkania mogła się podobać. Obydwie ekipy prezentowały ciekawe rozwiązania. Gra była stosunkowo wyrównana. Chociaż więcej na połowie rywala przebywała Resovia to Izolator odgryzał się niezłymi kontrami.

I to właśnie Izolator jako pierwszy zdobył bramkę po akcji Tomka Walata, którego w nowym sezonie ponownie będziemy oglądać w barwach Izolatora Boguchwała.

W niestety niedługo po zdobyciu bramki Izolacja gola straciła. Stało się tak po błędzie naszego bramkarza, który wykorzystał... Tomek Płonka. Dograł do Kantora, a ten zakończył akcję zdobyciem bramki. 5 minut później było już 1:2. Kilka prostych błędów w obronie Izolacji skutkowało stratą kolejnej bramki. I tak z prowadzenia Izolatora szybko zrobiło się prowadzenie Resovii.

Na drugą połowę Izolacja całkowicie inną jedenastką. Przez długi czas niewiele ustępowaliśmy rywalom ale z biegiem czasu Resovia stopniowo zdobywała przewagę. 5 minut po wznowieniu prowadzenie dla Resovii na 3:1 zwiększył ponownie Kantor. Izolacja odpowiedziała znakomitą akcją zakończoną faulem w polu karnym na bardzo dobrze w spotkaniu prezentującym się Tyburczym, którym nadal zainteresowana jest Izolacja. Karnego na gola zamienił Szpond. Resovia dorzuciła jeszcze jednego gola a mogłą zdobyć więcej ale dobrze zaprezentował się stojący w bramce Izolatora Guzior.

Izolator od tygodnia przygotowuje się do nowego sezonu. Resovia sezon zaczyna za tydzień. Mimo wszystko do momentu zdobycia gola nasza gra prezentowała się naprawdę znakomicie. Widać było, że znakomicie na boisku rozumieją się z Walatem przede wszystkim Cupryś i Domin co zresztą dziwić nie powinno, jako, że Ci zawodnicy znają się jak przysłowiowe łyse konie chociażby z sezonu 2007/08.

Na pewno przed drużyną trochę pracy ale dzisiejsza gra wyglądała obiecująco.

Izolator Boguchwała - Resovia 2:4

Bramki: Walat, Szpond - Kantor (2), Cygnar, Twardowski

Izolator I połowa: Pawlus - Kopiec, Woźniak, Czopko, Szpond - Bereś, Buczek, Cupryś, Domin - Walat, Porada
Izolator II połowa: Guzior - Worosz Bartek, Szpond, Rogala, Testowany zawodnik - Karwat, Cioch, Rusin, Guzior - Tyburczy, Worosz Michał

Resovia: Pietryka - Szkolnik, Bogacz, Baran, Krzak - Ogrodnik, Chrabąszcz, Cygnar, Piechniak - Płonka, Kantor oraz Kozubek, Domoń, Horodeński, Juszkiewicz, Kot, Záhradník, Kwiek, Hajduk, Twardowski.

Widzów: 250 :)