W sezonie 2007/2008 napastnik Izolatora Boguchwała - Tomasz Walat został królem strzelców IV ligi zdobywając 21 bramek.

I znowu tylko remis.

izolatorpoloniaIzolator Boguchwała zremisował 1:1 (0:0) z Polonią Przemyśl w ostatnim sparigu przed rozpoczęciem nowego sezonu w III lidze. Przewaga Izolacji w całym spotkani była wyraźna. Po raz kolejny jednak stworzona ilość sytuacji bramkowych nie miała przełożenia na liczbę zdobytych goli. Zaledwie 50% skuteczność pozwoliła by na schodzenie na przerwę z 3-bramkową przewagą. Można było odnieść wrażenie, że nasi zawodnicy chcą wejść z piłką do bramki. Gospodarze w pierwszej połowie oddali w sumie 3 strzały w kierunku naszej bramki z czego jednen z wolnego i dwa zza pola karnego. Żaden nie zmierzał w światło bramki. W drugiej połowie gospodarze także trzykrotnie oddali strzał w kierunku naszej bramki z czego dwa w światło. Z tych dwóch strzałów jeden znalazł drogę do siatki. Niestety nie wyciagnęliśmy wniosków z meczu z Mielcem. Izolacja przeprowadziła ciekawą akcję, od której zakończenia o włos był Skiba. Niestety został sfaulowany przed polem karnym rywala. Sfaulowany przynajmniej wg zawodników Izolatora. Stanęliśmy czekając na gwizdek podczas gdy rywale przeprowadzili kontrę, którą zakończyli zdobyciem wyrównującej bramki. Gra się jednak do gwizdka a ten niestety nie zabrzmiał.

Wcześniej jednak Izolator zmarnował serię setek a najlepsze okazje do zdobycia bramek mieli Rusin, Walat, Bereś czy Tyburczy. Ten ostatni na szczęście wykorzystał jedną z dwóch okazji. Po wybiciu piłki z naszej obrony Tyburczy uciekł ze spalonego po czym ruszył do piłki sam na sam z bramakrzem. Tym razem nie miał najmniejszego problemu z jego pokonaniem mijając go i pakując piłkę do pustej bramki. Nieco później strzelec gola dla Izolatora miał kolejną, niemal identyczną okazję ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną naszego zawodnika. Co do tego jednak Biało-zieloni obserwatorzy spotkania mieli sporo wątpliwości.

Możliwości ofensywne naszego zespółu są ogromne. Wystarczy nieco uspokoić głowy i poprawić skuteczność. Jeśli w lidze grać będziemy z takim zaangażowaniem z jakim graliśmy dziś, będziemy tak precyzyjni i nieco bardziej skupieni (stracona bramka) oraz przede wszystkim poprawimy skuteczność to możemy być spokojni o to, że Izolacja powalczy o najwyższe cele. W lidze jednak trzeba będzie wspiąć się jeszcze bardziej na wyżyny swoich możliwości.

Polonia Przemyśl - Izolator Boguchwała 1:1 (0:0)

Bramki: Tyburczy - ?

Izolator: Pawlus - Kopiec, Woźniak, Czopko, Wiącek - Porada, Szpond, Cupryś - Bereś, Walat, Rusin oraz w II polowie Domin, Karwat, Rogala, Tyburczy, Skiba, Cioch, Buczek