W sezonie 2012/2013 napastnik Izolatora Boguchwała - Tomasz Płonka został królem strzelców III ligi zdobywając 20 bramek.

Prasówka | Tomasovia – Izolator 3:0

dziennikwschodniW sezonie 2010/2011 Tomasovia Tomaszów Lubelski rozgromiła na swoim stadionie walczącego o awans Izolatora Boguchwała aż 3:0. Po zmianach, jakie w przerwie letniej zaszły w obu zespołach nikt raczej nie spodziewał się powtórzenia tego wyniku. Tymczasem podopieczni trenera Jarosława Korzenia ponownie pokonali rywali różnicą trzech bramek.

W pierwszej połowie wcale nie zanosiło się jednak na taki rezultat. Całkiem nieźle poczynali sobie goście, a Tomasovia nie mogła przedrzeć się pod pole karne rywali. Co więcej "niebiesko-biali” w pierwszej połowie nie oddali ani jednego strzału na bramkę Pawła Pawlusa.

Tymczasem defensywa miejscowych kilka razy była w opałach i gdyby Izolator po 45 minutach prowadził 2:0 to gracze Jarosława Korzenia nie powinni mieć do nikogo żadnych pretensji. Po zmianie stron sporo ożywienia do gry Tomasovii wprowadził Mateusz Rejs. I to on jako pierwszy w 50 min po raz pierwszy zatrudnił bramkarza przyjezdnych. Po godzinie gry kibice doczekali się pierwszego gola. Łukasz Chwała w swoim stylu wykorzystał dobre dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry i wpakował piłkę do siatki.

Od tego momentu Kamil Droździel i spółka spokojnie czekali na okazje do kontr i te nadarzyły się w końcówce.

Najpierw Rejs trafił na 2:0, a tuż przed końcowym gwizdkiem pozostawiony zupełnie bez opieki Norbert Raczkiewicz przymierzył do siatki przeciwników i kibice mogli zacząć świętować pewne zwycięstwo swojej drużyny.

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Izolator Boguchwała 3:0 (0:0)

Bramki: Chwała (60), Rejs (83), N. Raczkiewicz (89).

Tomasovia: Bartoszyk – Chwała (81 Jarema), Joniec, Nowosad, Skiba, Wawryca (64 Baran), N. Raczkiewicz, Słotwiński (78 Zatorski), Kozyra, Droździel, Kulas (46 Rejs).
Izolator: Pawlus – Bereś, Cupryś, Czopko, Domin (66 Rusin), Kopiec, Porada (64 Skiba), Rogala (68 Tyburczy), Walat (76 Karwat), Wiącek, Woźniak.

Żółte kartki: Nowosad, Słotwiński (Tomasovia) – Cupryś, Karwat (Izolator).
Sędziował: Mariusz Śledź (Biała Podlaska). Widzów: 450.