W herbie klubu widnieje czerwona błyskawica oraz izolator, które nawiązują do historii powstania klubu oraz właściciela i sponsora drużyny.

Remis lepszy niż porażka. Gorszy niż zwycięstwo.

izolatorchelmiankaIzolator Boguchwała po najlepszym z ostatnich czterech spotkaniu zremisował z Chełmianką Chełm 1:1 (0:0). Izolacja wystartowała po raz kolejny w zaskakującym ustawieniu. Na ławce spotkanie rozpoczęli dotąd podstawowi Bereś, Domin, Walat i Wiącek oraz szybko do zdrowia wracający po kontuzji Curpyś. Izolacja zdecydowanie lepiej rozpoczęła spotkanie i już w pierwszej minucie bramkarza gości musiał wybiciem z linii wyręczyć obrońca po główce Rusina. Chwilę później bramkarza Chełmianki mógł zaskoczyć rykoszet po strzale Karwata. Nie miałby już jednak nic do powiedzenia gdyby strzał Skiby zmierzał w światło bramki. Tymczasem futbolówka minęła o pół metra spojenie po uderzeniu Skibci zza pola karnego. Izolator w pierwszej połowie zagrał naprawdę nieźle chociaż z czasem gospodarze zaczęli z tonu powoli spuszczać. Na pewno jednak prezentowaliśmy się lepiej niż Chełmianka, która zagrażała bramce Pawlusa dużo rzadziej.

Jeszcze lepiej w mecz weszliśmy na początku drugiej połowy. W szeregach Chełmianki panowało lekkie zamieszanie. Większość piłek wygrywała nasza drużyna a goście szybko futbolówkę tracili narażając się na kontrę. Po jednej z ciekawszych akcji Izolatora z końcowej linii piłkę dośrodkował Rusin a na raty "do siatki" wpakował ją  Porada. Tym razem wybicie obrońcy miało miejsce już zza linii bramkowej. Liniowy wskazał, że futbolówka minęła linię bramkową a główny wskazał na środek boiska uznając gola dla Izolatora. Niestety niezbyt długo cieszyliśmy się z prowadzenia. Podczas gdy przewagę na murawie posiadał Izolator gola zdobyli goście. Po niepotrzebnym faulu i wrzutce z wolnego wyrównali stan meczu. Gola strzałem głową z ostrego kąta zdobył Grzywna.

Zgromadzona na trybunach nieliczna grupa kibiców liczyła, że zmiany jakich na pewno dokona trener naszej drużyny sprawią, że Izolacja zagra jeszcze lepiej chociaż grała całkiem przyzwoicie. Tymczasem gra nam nieco "siadła" a rywale po zdobyciu gola ustabilizowali grę i dowieźli wynik do końcowego gwizdka.

Najsłabszym aktorem spotkania był na pewno sędzia, o którym można powiedzieć tylko jedną pozytywną opinię - mylił się w obie strony.

Izolator Boguchwała - Chełmianka Chełm 1:1 (0:0)

Bramki: Porada 59 - Grzywna 68

Izolator: Pawlus - Kopiec, Rogala, Czopko, Szpond - Karwat (Bereś 73), Buczek (Wiącek 67), Skiba, Porada (Domin 79) - Tyburczy (Walat 67), Rusin
Chełmianka: Poprzyc - Siatka, Grzywna, Krzyżak, Kogut, Tywoniuk, Wieczorek, Knot (Kasperek 35), Krakiewicz (Dyczko 90), Bala (Koniczuk 80), Fajman (Tatysiak 90)