W sezonie 2007/2008 napastnik Izolatora Boguchwała - Tomasz Walat został królem strzelców IV ligi zdobywając 21 bramek.

20 minut Izolatora. 70 minut Avii.

izolatoraviaIzolator po raz szósty z rzędu nie zaksięgował kompletu punktów. Po raz kolejny przegraliśmy w najniższym wymiarze tym razem ulegając Avii Świdnik 0:1. Po sześciu kolejnych spotkaniach po stronie zdobyczy bramkowych mamy 1 trafienie. Po stronie strat w ostatnich sześciu meczach 8.

Początek spotkania z Avią napawał optymizmem, bo Izolator przez 15-20 minut grał naprawdę nieźle. Na boisko wybiegła mocno zmotywowana drużyna. Później na murawie stopniowo rządzić zaczęła Avia. I chociaż w przekroju pierwszej połowy nieco lepsze wrażenie sprawiał Izolator to groźniejsze okazje stwarzali goście. Ci dopięli swego w drugiej połowie, w której prezentowali się dużo lepiej od naszej drużyny i zdobyli gola na wagę trzech punktów po makabrycznym błędzie obrony. Kilka razy Izolację od wyższej porażki uratował Pawlus. Ale przy straconym golu był bezradny. Izolacja też miała swoje okazje ale z najbliższej odległości piłki do siatki nie mogliśmy skierować.