W sezonie 2007/2008 Izolator zdominował IV ligę podkarpacką zdobywając 80 punktów, wygrywając 25 meczy, remisując 5 i przegrywając 4.

Taki sobie występ

izolatorstal_rzeszowW rozegranym w dniu dzisiejszym spotkaniu kontrolnym Izolator przegrał 3:1 (1:0) ze Stalą Rzeszów. Spotkanie miało na celu sprawdzenie przede wszystkim kilku młodych kandydatów do gry w Izolatorze oraz zawodników z drużyn juniorskich Izolacji. Spośród młodych zawodników występujących na codzień w Juniorach i Izolatorze II Boguchwała występy zaliczyli m.in. Kamil Bojda, Konrad Wrona, Arkadiusz Guzior, Hubert Guzior, Arkadiusz Burak, Michał Worosz oraz debiutujący w towarzystwie Gerard Gajdek. Zagrało też dwóch testowanych zawodników.

Mecz przez cały czas przebiegał pod dyktando gospodarzy czyli Stali Rzeszów. W pierwszej połowie Izolacja ustępowała Stali nieznacznie. Obydwie ekipy stworzyły sobie po dwie znakomite okazje bramkowe ale to Stal wykorzystała jedną tuż przed końcem pierwszej połowy. W drugiej części dominacja Stali nie podlegała dyskucji chociaż co ciekawe Izolator tworzył ciekawsze akcje niż w pierwszej części.

Gra Izolacji była taka jak i wynik. Momentami bardzo przeciętną grę przeplataliśmy pojedynczymi ciekawymi akcjami. Pomijając przypadkowe okoliczności, w których Stal zdobyła drugą i trzecią bramkę to jednak porażka w pełni zasłużona i wynik oddaje jakość naszej gry. Niemniej jednak szansę zaprezentowania się otrzymali młodzi zawodnicy Izolatora i kto wie czy wkrótce nie zobaczymy kilku z nich w pierwszym składzie. Na pewno solidnie zaprezentowali się Arkadiusz Burak i Arkadiusz Guzior. Nieźle Michał Worosz i debiutujący Gerard Gajdek.

Z różnych powodów w spotkaniu nie mogli wystąpić Marek Czopko, Bartek Karwat i Krzysztof Domin. Ten ostatni jak się okazało przez połowę rudy grał z kontuzją dotyczącą kości śródstopia.

Stal Rzeszów - Izolator Boguchwała 3:1 (1:0)

Bramka dla Izolatora: Walat (asysta Rusin)

Izolator I połowa: Pawlus - Kopiec, Rogala, Woźniak, Arkadiusz Guzior, Bereś, Cupryś, Arkadiusz Burak, Porada, Rusin, Tyburczy oraz dwóch testowanych zawodników.
Izolator II połowa: Hubert Guzior - Bojda, Wrona, Rogala, Wiącek, Cioch, Skiba, Buczek, Walat, Worosz, Rusin, Gerard Gajdek oraz testowany zawodnik.