W lipcu 1945 roku Izolator rozegrał pierwsze oficjalne spotkanie z drużyną Traktora Rzeszów przegrywając aż 10:1!

21. kolejka | Izolacja Siarki

iiiliga

Szybko minęły dwa dni, w trakcie których rozegrano 8 spotkań 21. kolejki III ligi. Co ciekawego można o niej powiedzieć? Na pewno to, że padło w niej mnóstwo bramek. Średnia 3,5 gola na spotkanie powinna zadowolić nawet najwybredniejszych kibiców. Na IzoArenie Izolator wygrał po raz piąty na wiosnę. Co prawda zobaczyliśmy tylko jedno trafienie ale za to za 3 punkty. IzoArena dwa razy z rzędu upokorzyła bramkarza rywali. Po niefortunnej interwencji Piotra Hajduka z Karpat Krosno jego wyczyn powtórzył inny skądinąd również świetny bramkarz młodego pokolenia Łukasz Ćwiczak z Siarki Tarnobrzeg. Co ciekawe piłka przy obydwu interwencjach wpadła w to samo miejsce. Kto wystąpi w bramce Stali Sanok w spotkaniu 24. kolejki?

Avia Świdnik również w minimalnych romiarach pokonała niedawnego pogromcę Siarki - Unię Nowa Sarzyna. Ciekawie było w Mielcu, gdzie skazywana na porażkę Polonia była o włos od wyszarpania punktu Stali. W tym meczu padło aż 7 bramek czyli przybili kibice oglądali bramki średnio co 12 minut. Radosny futbol w Chełmie w spotkaniu Chełmianki ze Stalą Kraśnik. Gospodarze piąty raz na wiosnę przegrali. Stal Kraśnik po raz pierwszy na wiosnę... zdobyła komplet punktów.

Limblach Zaczernie zdobył cenny punkt w spotkaniu z Tomasovią. Ogromny zawód sprawili swoim kibicom piłkarze Partyzanta, którzy na 23 minuty przed końcem spotkania wygrywali jeszcze 2:0 ale z murawy schodzili pokonani. Bialczanie pokazali charakter i dosłownie w ostatnich minutach wyszarpali 3 punkty ekipie z Targowisk. W niedzielę, w drugiej części ligowego widowiska Karpaty wywalczyły 1 punkt w derbowym rewanżu remisując w Sanoku ze Stalą 1:1 chociaż od 4 minuty musiały wynik gonić. Punkt niby cenny a jednak różnica w tabeli pomiędzy drużynami spora. Derby to jednak derby.

Żadnych złudzeń Strumykowi i goniącym czołówkę drużynom nie pozostawił lider z Radzynia (, który zaaplikował ekipie z Malawy 4 bramki nie tracąc ani jednej. Kolejne tęgie ligowe lanie Strumyka...