W nazwie klubu na bardzo krótko pojawiały się nazwy BUDOWLANI oraz UNIA. Bardzo szybko jednak powrócono do pierwotnego IZOLATORA.

Futbolowa niemoc na IzoArenie.

izolatorlubloniankawieniawaTylko skromna ale za to bardzo aktywna grupka kibiców z Lublina opuszczała zadolona obiekt Izolatora Boguchwała po dzisiejszym spotkaniu 7. kolejki III ligi pomiędzy Izolatorem Boguchwała a Lublinianką Wieniawa Lublin, ponieważ ich drużyna pokonała Biało-zielonych 2:0 ustalając wynik spotkania w 15 minut.

Początek spotkania był dla Izolatora dobry, ale niestety lepszy dla Lublinianki. Izolacja w 5. minucie rozegrała znakomitą i chyba najlepszą w całym spotkaniu akcję, po której bliski zdobycia gola był Sebastian Brocki. Bramkarz gości jednak intuicyjnie obronił ten strzał. Chwilę później pierwsza skłądna akcja ekipy z Lublina przyniosła jej pierwszego gola. Nasi obrońcy nie upilnowali Artura Sadowskiego, który pokonał Pawlusa strzełem lewą nogą w długi róg. Dosłownie 6 minut później piłka zatrzepotała w bramce Izolatora po raz drugi. Znakomite podanie w tempo otrzymał niepilnowany Łukasz Gromba. Minął interweniujacego Pawlusa i skierował piłkę do pustej bramki jednocześnie ustalając wynik spotkania. Izolator z biegiem czasu tracił impet a prowadząca Lublinianka umiejętnie się broniła rozbijając wszystkie nasze ataki.

Arbiter nieco przedwcześnie zakończył pierwszą połowę spotkania bo na zegarze nie upłynęło jeszcze 45 minut. Druga połowa nie przyniosła zmian ani w składach ani w grze naszej drużyny. Izolacja co prawda atakowała i owszem z czasem była coraz groźniejsza ale nie przekładało się to na bramki. Bramka Lublinianki była dziś po prostu zaczarowana. Tomek Płonka główkował w poprzeczkę, Adrian Burak strzelał potężnie z daleka ale strzał obronił Zapał, kolejne niesamowicie mocne uderzenie Buraka głową z linii bramkowej wybił obrońca, Sebastian Brocki zbyt długo zwlekał ze strzałem w polu karnym i jego strzał również odbił powracający obrońca Lublinianki, strzał Jacka Tyburczego także nie znalazł drogi do siatki. Swój dzień miał bramkarz Lublinianki. Większa przewaga Izolatora w końcowych fragmentach spotkania wynikała z wycofania jednego obrońcy i wprowadzenia ofencywengo zawodnika. Naraziło nas to na groźne kontry dobrze broniących się gości. Swoje zrobił jednak Pawlus, który znakomicie interweniował w sytuacjach sam na sam.

W naszej grze brakowało dziś polotu i pomysłu. Goście natomiast zagrali bez respektu i z dużo większym zaangażowaniem dzięki czemu zasłużenie wygrali. Jak się okazało jakikolwiek korzystny wynik, czy chociażby honorowe trafienie było dziś poza zasięgiem Izolacji.

Pierwsze z czterech pod rząd starć z beniaminkami ligi zakończyło się więc sromotną porażką i skutkowało ddużym niesmakiem wśród opuszczających stadion kibiców Izolatora.

Izolator Boguchwała - Lublinianka Wieniawa Lublin 0:2 (0:2)

Bramki: Sadowski 9, Gromba 15

Izolator: Pawlus - Szyszka (75. Tyburczy), Woźniak, Polak, Róg (71. Guzior) - Bereś (68. Domin), Skiba, Brocki, Burak, Karwat (86. Kozak) - Płonka

Lublinianka: Zapał - Ręba Karol, Krupski, Mazurek, Ręba Adrian, Ligienza, Stępień, Caminia (88. Sobiech), Witkowski, Sadowski Artur (58. Gołociński), Gromba (90+2 Pachuta)

Żółte kartki: Brocki 40, Burak 52 - Ligienza 40, Sadowski Artur 58, Mazurek 64, Caminia 85

Sędziował: Strzępek (KS Rzeszów)