Na stadionie IZO ARENA funkcjonuje system nawadniania murawy RAIN BIRD.

Mielecka twierdza zdobyta!!!

izolatorstalmielecStal Mielec 2-3 Izolator Boguchwała

Mecze pomiędzy drużynami Izolatora Boguchwała i Stali Mielec zawsze niosły ze sobą wiele emocji. Niezależnie od tego na jakiej pozycji w tabeli znajdowały się obydwie ekipy to i tak spotkania pomiędzy nimi rozgrywane były jak finał o mistrzostwo. Zawodnicy jakoś specjalnie potrafili się zmobilizować na te mecze i zostawiali na boisku wiele zdrowia. Były to zawsze widowiska które warto obejrzeć. Tak też jak i tym razem. Dodatkowym smaczkiem był fakt że gramy w Mielcu gdzie odkąd sięgam pamięcią nie mieliśmy okazji wygrać. Ponieważ drużyna Izolatora sprawia się w tej rundzie bardzo dobrze, trafiała się świetna okazja aby w końcu zdobyć niezdobyta jeszcze przez Izolację „mielecką twierdzę”.

Drużyna Izolatora niejako zmuszona poprzez okoliczności wystąpiła w nieco eksperymentalnym składzie. Zagrać nie mógł Paweł Pawlus (z powodu urazu ręki) oraz Jaromir Skiba (uraz kolana). Sytuacja ta wymusiła na trenerze Opalińskim zmiany w ustawieniu tak aby na murawie pojawili się jednak trzej zawodnicy młodzieżowi.

I w taki oto sposób Izolator rozpoczął spotkanie w składzie: Kwaśny – Krzak, Czopko, Woźniak, Kopiec – Powierża, Cupryś, Iwanowski, Sierżęga, Karwat – Płonka.

Natomiast skład drużyny gospodarzy przedstawiał się następująco: Ślarski – Kołacz, Paweł Mroźiński, Duda, Horodeński – Ryniewicz, Świechowski, Piotr Mroźiński, Skiba – Buczyński, Góra.

Skrótowa relacja ze spotkania, akcja po akcji.

11’ Konrad Cupryś zapędza się pod pole karne rywala i dośrodkowuje. Płonka czyhał na piłkę ale obrońcy Stali uniemożliwiają mu dojście do niej.

15’ GOOOL!!! Płona wykorzystał fatalne nieporozumienie gospodarzy. Przejął piłkę która była zagrywana przez obrońcę do bramkarza i wpakował ją do pustej bramki.

24’ Rzut wolny dla drużyny Stali z bardzo niebezpiecznej odległości. Piłkarz Mielca jednak pudłuje.

26’ Rzut wolny tym razem dla Izolacji. Do piłki podszedł Iwan i mocnym strzałem sprawił problemy Ślarskiemu który „wypluwa” piłkę przed siebie. Do footbolówki dopada jeszcze Płonka, obraca się i strzela… obok słupka bramki gospodarzy.

34’ Płonka zagrywa w tempo do Powierży a ten wychodzi praktycznie sam na sam ze Ślarskim, uderza mocno i niecelnie.

40’ Dośrodkowanie w pole karne Stali Mielec. Paweł Mroźiński tak niefortunnie wybija piłkę głową, że ta o centymetry mija słupek bramki swojej drużyny.

43’ Cóż za błąd Kwaśnego!!! Kwasu wybija piłkę a raczej podaje do zawodnika gospodarzy, który stał przed nim. Na całe szczęście zawodnik gości zamiast strzelać zaczął kiwać i Kwaśny miał czas na naprawienie swojego błędu.

44’ Drużyna Mielca w ofensywie. Kwaśny zmuszony to pokazania pełni swoich umiejętności gry na przedpolu. W pierwszej akcji dobrze piąstkuje piłkę a w drugiej wyłapuje podanie górą.

45’ Arbiter główny dolicza dwie minuty do podstawowego czasu pierwszej połowy.

45+1’ Świetna kontra Izolacji. Cupryś wypuszcza Powierże prostopadłym podaniem, ten wrzuca w pole karne. Piłkę głową uderza Płonka jednak strzał ląduje obok bramki Ślarskiego.

45+2’ Koniec pierwszej części spotkania.

46’ Początek drugiej połowy.

48’ GOOOL!!! Karwat dośrodkowuje w pole karne Stali, tam piłkę wybijają obrońcy gospodarzy ale wprost do Cuprysia. Czado przyjmują sobie ją jeszcze i genialnym strzałem podwyższa wynik.

55’ Zmiany w drużynie Stali. Boisko opuszczają Ryniewicz i Skiba a zastępują ich Szewc oraz Stępień.

58’ Płonka po dobrym prostopadłym podaniu w pojedynku biegowym z zawodnikiem gospodarzy. Płona wbiega w pole karne ale w ostatnim momencie zostaje mu wybita z pod nóg piłka.

60’ Rzut karny dla drużyny Mielca. Ręką w polu karnym zagrywa Czopko. Według redakcji była to piłką ewidentnie nabita, zagranie ręką nie było celowe.

61’ GOL! Jedenastkę na bramkę zamienia Góra.

65’ Drużyna Stali przejęła inicjatywę na boisku, miała pod rząd cztery rzuty rożne. Drużyna Izolatora przez pewien okres czasu nie mogła wyjść z własnej połowy.

71’ Zmiana w drużynie Izolatora. Boisko opuszcza Bartosz Karwat a w jego miejsce pojawia się Krzysiek Domin.

73’ Kolejne zmiany. W drużynie Izolatora w miejsce Płonki wchodzi Rusin. Natomiast w drużynie gospodarzy miejsce Buczyńskiego zajmuję Krzystyniak.

78’ GOOOL!!! Domin wrzuca w pole karne, tam Powierża bardzo dojrzale i przytomnie zgrywa głową piłkę do lepiej ustawionego Rusina a ten „wpycha” ją do bramki Stali.

80’ Kolejna zmiana w drużynie z Mielca. Tym razem boisko opuszcza Świechowski a jego miejsce zajmuje Szuba.

81’ Żółtym kartonikiem ukarany Kołacz.

83’ Bardzo dobre zagranie do Domina. Kris w swoim stylu przekłada sobie piłkę na drugą nogę i strzela… minimalnie jednak niecelnie.

85’ Mielec nie odpuszcza. Groźna sytuacja po której na nasze szczęści strzał zostaje zablokowany przez obrońców Izolatora.

86’ Tym razem głową strzelał zawodnik gospodarzy. Piłka mija bramkę Kwaśnego.

87’ GOL! Bardzo szybka kontra Stali. Po strzale Krzystyniaka piłka odbija się jeszcze od słupka i wpada do naszej bramki. Kwaśny bez szans, jedyne co mógł zrobić to odprowadzić piłkę wzrokiem.

90’ Do podstawowego czasu gry sędzia główny dolicza trzy minuty.

91’ Żółta kartka dla Dudy.

92’ Zmiana w drużynie Izolatora. No boisko wchodzi Patryk Wiącek a zastępuje on Adriana Powierże.

93’ Koniec spotkania!!! Ostateczny wynik to 2-3.

Bardzo ważne a zarazem historyczne zwycięstwo Izolatora Boguchwała na tym jakże arcytrudnym terenie!!! Brawa za postawę i walkę. Zwycięstwo w pełni zasłużone. Mimo że wynik, czyli wygrana jedną bramką mógłby sugerować bardzo wyrównany mecz to przecież należy pamiętać o tym że w pierwszej części spotkania Izolacja mogła zdobyć aż cztery bramki, a okazje ku temu były znakomite. Nasza drużyna była zespołem który, był bardzo dobrze poukładany taktycznie. Oczywiście drużyna Stali także miała bardzo dobre momenty, podczas których można było z pewnymi obawami patrzeć na to co dzieje się na murawie. Izolator jednak wygrał i po tym zwycięstwie obejmuje przynajmniej na jeden dzień fotel lidera III ligi lubelsko – podkarpackiej. Miejmy nadzieje że pozycja ta zostanie utrzymana nie tylko do soboty 6. listopada. Pamiętajmy że niezależnie od wyniku reszty spotkań tej kolejki drużyna Izolatora ma jeszcze jeden mecz zaległy i nie musi oglądać się na innych tylko po prostu grać swoje. Jazda! Jazda! Jazda! Izolacja!!!

STAL: Ślarski – Kołacz, Duda, Paweł Mroziński, Horodeński – Ryniewicz (52. Szewc), Świechowski (80. Szuba), Piotr Mroziński – Skiba (52. Skiba), Góra, Buczyński (73. Krzystyniak).
IZOLATOR: Kwaśny – Kopiec, Woźniak, Czopko, Krzak – Karwat (73. Domin), Iwanowski, Sierżęga – Cupryś, Płonka (68. Rusin), Powierża (90. Wiącek).

SĘDZIOWALI Sławomir Chmiel (Rzeszów) oraz Mieszko Sobczak i Sebastian Petela (Rzeszów)