Stadion IZO ARENA do połowy 2014 roku był jednym z nielicznych na tym poziomie rozgrywkowym w Polsce pozostającym w prywatnych rękach firmy ZAPEL S.A.

Example of Section Blog layout (FAQ section)

Sparingowe zwycięstwo nad ligowym rywalem

izolatororzelIzolator Boguchwała pokonał w rozegranym zamiast spotkania ligowego sparingu Orła Przeworsk 3:1 (0:1). Mecz został rozegrany na sztucznej murawie obiektu uniwersyteckiego przy ul. Wyspiańskiego. Wszystkie trafienia dla Izolacji zaliczył Jacek Tyburczy. Dwukrotnie w niemal identycznych sytuacjach pokonał on lobem bramkarza rywali a raz dokonał tego oddając bardzo ładny strzał z okolic szesnastego metra.

Izolacja powinna już prowadzić 3:0 po kilku minutach spotkania ale raziliśmy nieskutecznością. Jak wykorzystywać sytuacje pokazali nam zawodnicy Orła, którzy po okresie dominacji Izolatora zapędzili się pod nasza bramkę i po bardzo ładnej akcji i wymianie kilku podań przed polem karnym pokonali Pawła Pawlusa. Dla odmiany Orzeł powinien zakończyć pierwszą połowę z dwukrotnie większym dorobkiem bramkowym. Jednak nie udało się naszym rywalom wykorzystać rzutu karnego po kontrowersyjnej "ręce" Marcina Brogowskiego.

W drugiej połowie zdecydowanie przeważał Izolator. Biało-zieloni dominowali na murawie, rozbijali nieliczne ataki i często zagrażali bramce ligowego rywala. Przewagę udało się przełożyć na trafienia. Znakomicie w mecz wszedł Jacek Tyburczy, który wybiegł na murawę w drugiej połowie i zdobył trzy gole.

Izolator miał więcej okazji do podwyższenia ale nasi zawodnicy zbyt dużo "kombinowali". Z biegiem czasu rywale oddawali Izolacji coraz więcej inicjatywy aż do tego stopnia, że trener Słomski pozwolił sobie na przetestowanie kilku naprawdę niestandardowych ustawień.

Nasza gra stała na niezłym, ligowym poziomie. Natomiast Orzeł po świetnym meczu o punkty w Boguchwale tym razem rozczarował. Pomimo, że to tylko sparing warto wziąć pod uwagę, że w tym momencie obydwie drużyny powinny być już w formie ligowej.

W dzisiejszym sparingu nie wystąpił Damian Polak, który powoli wraca do formy po kontuzji oraz Grzegorz Krzak.

Izolator Boguchwała - Orzeł Przeworsk 3:1 (0:1)

Bramki: Tyburczy (3)

Izolator: Pawlus - Kopiec, Brogowski, Szpond, Róg - Bereś, Cupryś, Burak, Domin - Brocki, Płonka oraz Hubert Guzior, Arkadiusz Guzior, Buczek, Karwat, Skiba, Szyszka, Tyburczy