Najwyższy poziom ligowy Izolator uzyskał w sezonie 1986/87 zajmując 3. miejsce w ówczesnej III lidze (trzeci poziom rozgrywkowy w Polsce).

Prima aprilis już w marcu. Sportowa złość.

izolatorcosmosnowotaniecIzolator Boguchwała pokonał Cosmos Nowotaniec 4:2 (2:2) w kolejnym spotkaniu kontrolnym rozegranym zamiast odwołanej kolejki III ligi. Spotkanie Izolacja rozpoczęła jednak w wyjątkowo świątecznym nastroju przegrywając już po 25 minutach 0:2. Sami łapaliśmy się za głowę patrząc na własne poczynania. Wyglądało to jak kiepski, przedwczesny prima aprilisowy żart. Faktycznie graliśmy po prostu fatalnie. Na szczęście w porę się ubudziliśmy i dzięki nieco lepszej grze w ostatnich 10 minutach pierwszej połowy zdołaliśmy jeszcze przed przerwą wyrównać stan spotkania na 2:2 po ładnych akcjach.

Piersza bramka padła po strzale Sebastiana Brockiego, który poprzedziło świetne, prostopadłe podanie Konrada Cuprysia. Drugi gol z kolei padł po akcji skrzydłem i podaniu Michała Beresia do Konrada Cuprysia. Ten fantastycznym uderzeniem sprzed pola karnego z pierwszej piłki wyrównał stan meczu.

W przerwie nasi zawodnicy usłyszeli kilka cierpkich słów od trenera Słomskiego, który dobitnie podsumował naszą grę.

Sportowa złość dała znać o sobie w drugiej odsłonie meczu. Przez całą połowę przeważał Izolator nie dając rywalom zbyt wielu okazji do opuszczenia swojej połowy.

Prowadzenie w spotkaniu objęliśmy po kontrze wyprowadzonej po rzucie rożnym dla rywala. Prawym skrzydłem pomknął Michał Bereś i podając do swojego vis-a-vis - Krzysztofa Domina zaliczył drugą w spotkaniu asystę. Kris Domin bez problemu wykończył akcję strzałem lewą nogą. Ostatniego gola zdobyliśmy po kolejnej niemal identycznej akcji prawym skrzydłem. Tym razem asystował Adrian Szyszka a akcję zakończył Jacek Tyburczy.

Ostatecznie Izolator wygrał 4:2 po bardzo słabej pierwszej i dużo lepszej drugiej odsłonie.

W spotkaniu zabrakło Bartka Karwata. Po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją zagrał natomiast Damian Polak.

Mecz został rozegrany na euroboisku w Lesku.

Cosmoc Nowotaniec - Izolator Boguchwała 2:4 (2:2)

Bramki: Brocki (asysta Cupryś), Cupryś (asysta Bereś), Domin (asysta Bereś), Tyburczy (asysta Szyszka)

Izolator: A. Guzior - Kopiec, Brogowski, Szpond, Krzak - Tyburczy, Róg, Curpyś, Domin - Brocki, Płonka oraz Pawlus, H. Guzior, Polak, Buczek, Bereś, Skiba, Burak, Szyszka.