Ołeksandr "Sasza" Tarasenko jako pierwszy zawodnik obcokrajowy zdobył bramkę dla ZKS Izolator Boguchwała. Stało sie to w meczu 1. kolejki IV ligi w sezonie 2016/17 przeciwko Stali Gorzyce!

Izolator jedzie do Lublina po rewanż!

lubloniankawieniawaizolator

Po wygranej nad Karpatami Krosno w kolejnym przeciwnikiem biało-zielonych będzie Lublinianka Lublin. Mecz ten zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę na stadionie przy ul. Leszczyńskiego w Lublinie.

Drużyna prowadzona przez Marka Sadowskiego rundę jesienną zakończyła na dziewiątym miejscu. Z dorobkiem 21. punktów, na które złożyło się siedem zwycięstw, zero remisów i osiem porażek. Lublinianie zdobyli łącznie 17 goli a stracili ich 20. W pierwszym ligowym spotkaniu pomiędzy Izolacją a ekipą z Lublina na IzoArenie górą byli goście, którzy już po kwadransie prowadzili 2-0 po trafieniach Artura Sadowskiego i Łukasza Gromby. Izolator bez wątpienia rozegrał wówczas najsłabsze spotkanie jak do tej pory w całym sezonie 2012/2013. Mimo kilku niezłych okazji w tym meczu (poprzeczka po strzale Płonki, uderzenia zza pola karnego Buraka, sam na sam Brockiego) boguchwalanie nie byli wstanie pokonać golkipera Lublinianki – Marcina Zapała. Swoje okazje po kontrach tworzyli także piłkarze z Lublina jednak w naszej bramce równie dobrze co bramkarz przyjezdnych spisywał się Paweł Pawlus.

Podczas przygotowań do rundy rewanżowej nasz rywal rozgrał aż 14 spotkań kontrolnych mierząc się m.in. z Avią Świdnik 0-6, Motorem Lublin 0-2, Bronią Radom 1-1, Wisłą Puławy 0-4 czy Tomasovią 0-2. Klub z Wieniawy w przerwie zasilili Maciej Wójtowicz i Łukasz Misztal obaj z Wisły Puławy, Jakub Lewkowicz z Widoku Lublin i Erwin Sobiech, który powrócił do treningów po półrocznej przerwie. Niemniej jednak z drużyny odeszli: najlepszy strzelec Adrian Ligienza - 4 bramki jesienią , Łukasz Sobiech, Adrian Ręba oraz Daniel Jeż, Damian Ścibior i Mateusz Kłyk.

W dwóch pierwszy konfrontacjach wiosennych Lublinianka przegrała na własnym boisku z Orłem Przeworsk 0-1, zwycięskiego gola dla drużyny z Podkarpacia zdobył Maciej Lech. W ubiegłej kolejce lublinianie mierzyli się z Czarnymi Jasło. Spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym 1-1. Bramkę da Lublinianki w 71.minucie zdobył Mateusz Majewski. Był to dopiero pierwszy remis w tegorocznych rozgrywkach Lublinianki.

Izolator zaś w minionej kolejce w pełni zrehabilitował się za porażkę w Sanoku pokonując Karpaty 3-1. Izolacja rozegrała w tym meczu bardzo dobrą pierwszą połowę nie pozwalając rozwinąć skrzydeł gościom i zdobywając bramki po ładnych akcjach. W drugiej odsłonie tego pojedynku Karpaty postawiły wszystko na jedną kartę jednak piłkarze z Boguchwały kontrolowali sytuację oraz wyprowadzali groźne kontry. Spotkanie to mogło zakończyć się dużo wyższym wynikiem jednak swoich szans w drugiej odsłonie nie wykorzystali Płonka, Brocki i dwukrotnie Karwat.

Niewątpliwie jedynym wynikiem jaki stawiają przed sobą piłkarze Izolatora Boguchwała jest pewna wygrana i wzięcie rewanżu nad beniaminkiem.

Arbitrem tego spotkania będzie Piotr Burak z Zamościa. A sam pojedynek rozpocznie się o godzinie 11:30 w niedzielę, czyli o godzinie zbliżonej do tej gdzie na IzoArenie Izolacja rozgrywa swoje mecze.