Pierwsze przepisowe klubowe boisko Izolatora oddano do użytku latem 1949 roku.

Trzeci mecz. Pierwsze bramki. Pierwsza wygrana.

izolatorwisloka debicaCzwarta drużyna III ligi lubelsko-podkarpackiej - Izolator Boguchwała pokonała lidera IV ligi podkarpackiej - Wisłokę Dębica 2:0 po bramkach zdobytych w pierwszej połowie przez Jacka Tyburczego i Michała Beresia.

Izolator zwyciężył zasłużenie zdecydowanie przeważając w pierwszej części spotkania. Oprócz dwóch trafień Izolator miał jeszcze 4 stuprocentowe sytuacje, których nie wykorzystał. Rywal dwukrotnie zagroził bramce Pawła Pawlusa. Pierwszy raz dośrodkowanie wypiąstkował Pepe, a za drugim razem złapał piłkę w "koszyczek" po niezbyt mocnym uderzeniu rywali.

Bardzo dobrze w bramce spisywał się bramkarz gospodarzy spotkania, który ratował swoją drużynę w beznadziejnych wydawało by się sytuacjach. Natomiast skapitulować musiał po strzałach Jacka Tyburczego (asysta Karwata) oraz dobitce Michała Beresia (po strzale Karwata strąconym przez bramkarza).

W drugiej połowie na murawie obserwowaliśmy wyrównane widowisko. Obydwie drużyny kilka razy zagroziły bramce rywala ale żadna ze stworzonych okazji nie byłą klarowna.

Cieszy bardzo dobra i spokojna gra w defensywie Izolatora. Szczególnie w pierwszej połowie zagraliśmy w tej formacji wyśmienicie i bez dwóch zdań najlepiej z wszystkich rozegranych dotąd spotkań kontrolnych. Również gra ofensywna Izolatora imponowała. Nadal tworzymy okazje i w końcu zaczynamy je wykorzystywać.

W dniu dzisiejszym po raz pierwszy po wyleczeniu kontuzji zagrał Arkadiusz Burak. Nadal do formy wraca Krzysiek Domin, którego jeszcze dziś zabrakło a z kontuzją zmaga się Dawid Rokita. Nie zagrała także czwórka debiutantów i etatowych reprezentantów halowej reprezentacji Uniwersytetu Rzeszowskiego, którzy jak co roku biorą udział w Akademickich Mistrzostwach Polski - Jaromir Skiba, Dawid Róg, Mateusz Skała oraz Marcin Brogowski. Notabene Brogowski i Skiba zdobyli bramki w dwóch spotkaniach rozegranych w dniu wczorajszym przez drużynę Uniwersytetu Rzeszowskiego (remis 1:1 z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu i wygrana z Politechniką Łódzką 3:1).

Za tydzień kolejne spotkanie kontrolne a rywalem Izolatora Crasnovia Krasne.

Wisłoka Dębica - Izolator Boguchwała 0:2 (0:2)

Bramki: Tyburczy, Bereś.

Izolator I połowa: Pawlus (Korziewicz) - Dziedzic, Adrian Burak, Szpond, Kozak - Bereś, Szyszka, Gwazdacz, Karwat - Tyburczy, Wanat

Izolator II połowa: Korziewicz (Karnas) - Wójcik, Adrian Burak (Szyszka), Szpond, Kozak - Bukała, Świder, Szyszka (Arkadiusz Burak), Wiącek - Tyburczy (Wanat), Testowany zawodnik II