15. sierpnia 2015 roku rozgrywki w III lidze zainaugurowała pierwsza w historii ZKS Izolator Boguchwała drużyna kobiet.

Example of Section Blog layout (FAQ section)

Bardzo wysoka i bardzo pouczajaca porażka.

izolatorstal rzeszowIzolator Boguchwała wysoko bo aż 0:5 uległ rzeszowskiej Stali w drugim wiosennym sparingu rozegranym pomiędzy tymi drużynami. Spotkanie kontrolne Stal pierwotnie miała rozegrać z Kolejarzem Stróże. Rywal jednak poinformował, że nie zdoła przybyć w umówionym terminie. W związku z tym Stal Rzeszów zaproponowała rozegranie sparingu Izolatorowi.

Wydawało się, że po pierwszym wiosennym i nienajgorszym sparingu Izolatora ze Stalą przegranym przez naszą drużynę 0:2 tym razem oczekiwać należy poprawy. I poprawnie było ale tylko w pierwszej połowie, po której przegrywaliśmy 0:1 po niegroźnej w zasadzie sytuacji i wrzucie z autu. Początkowo zdecydowanie przeważała Stal. Po około dwudziestu minutach spotkanie się nieco wyrównało a Izolator zagrał odważniej tworząc kilka razy zagrożenie pod bramką Stali (w najlepszej Bartek Karwat strzałem lewą nogą ostemplował słupek bramki rywala). Pod koniec pierwszej części ponownie do głosu doszli gospodarze spotkania ale wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej części meczu zagraliśmy po prostu źle. Stal obnażyła nasze słabości i czterorotnie pokonała Pawła Pawlusa po niemalże identycznych zagraniach, które do bólu przypominały te, po których traciliśmy bramki w sparingu z Crasnovią. Fakt, że ostatnia bramka z pięciu została zdobyta po spalonym nie usprawiedliwia po prostu słabego występu jaki zaliczyliśmy w drugiej odsłonie.

Wydawało się, że po serii gier kontrolnych Izolator będzie prezentował się coraz lepiej. Być może faktycznie tak było w pierwszej odsłonie. Jednak podsumowując cały wczorajszym sparing bezdyskusyjnie lepiej zaprezentowała się jednak Stal. Ta zagrała tak jak przystało na drużynę, która za nieco ponad tydzień rozpoczyna rozgrywki ligowe...

Porażka przykra nawet jak na spotkanie kontrolne. Ale za to bardzo pouczająca. Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

Stal Rzeszów - Izolator Boguchwała 5:0 (1:0)

Izolator I połowa: Pawlus - Brogowski, Szpond, Adrian Burak, Kozak - Bereś, Skiba, Arkadiusz Burak, Karwat - Wanat, Tyburczy

Izolator II połowa: Pawlus - Rokita, Adrian Burak (Świder), Szpond, Brogowski (Róg) - Dziedzic, Skiba (Wójcik), Szyszka, Tyburczy (Bukała) - Wanat (Wiącek), Testowany zawodnik