Zakładowy Klub Sportowy Izolator Boguchwała powstał w 1944 roku przy Zakładach Porcelany Elektrotechnicznej ZAPEL.

Egzamin zdany. Ocena dobra.

izolatorsieniawaIzolator Boguchwała pokonał w ostatnim spotkaniu kontrolnym Sokoła Sieniawa 2:0 (1:0). Bramki dla Biało-zielonych zdobywali Jaromir Skiba po podaniu Michała Beresia oraz Łukasz Wójcik, który dobił "wyplutą" przez bramkarza Sokoła piłkę po strzale Huberta Bukały.

Sokół okazał się znakomitym sparingowym rywalem na tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek. Sieniawianie wysoko postawili poprzeczkę i zagrali niezłe spotkanie. W pierwszej części dobrze operowali piłką ale w zasadzie tylko na swojej połowie oraz w środku boiska. Przed polem karnym Izolatora rywal nie radził sobie już tak dobrze. Niemniej jednak goście oddali kilka kąśliwych strzałów. Jednak Paweł Pawlus nie miał z nimi większych problemów. Dużo bardziej wykazać się musiał Piotr Kukulski, który strzegł bramki Sokoła. Co najmniej dwukrotnie uratował swój zespół przed stratą bramki. Skapitulował jednak po akcji skrzydłem przeprowadzonej przez Michała Beresia i precyzyjnym strzale Jaromira Skiby.

W drugiej połowie Izolator zagrał nieco lepiej ale zdobył tylko jednego gola po akcji Łukasza Wójcika zakończonej wrzutką, strzałem Huberta Bukały i dobitce Łukasza. To drugi gol 17-latka zdobyty w trakcie przygotowań do nowego sezonu, który rozpoczyna się w niedzielę 10. sierpnia na IzoArenie spotkaniem z Chełmianką Chełm. Już dziś zapraszamy!

Izolator Boguchwała - Sokół Sieniawa 2:0 (1:0)

Bramki: Skiba, Ł. Wójcik

Izolator: Pawlus (46. Kaszuba, 71. Korziewicz)) - Świder (46. Burak), Brogowski, Dąbek (78. Słowik), Dziedzic - Bereś (62. Bukała), Wójcik A (71. Skiba), Skiba (46. Cupryś), Tyburczy (71. Wójcik Ł.) - Karwat (46. Domin), Szymański (58. Rzeźnik)

Wkrótce fotogaleria i wideo ze spotkania.