Stadion IZO ARENA do połowy 2014 roku był jednym z nielicznych na tym poziomie rozgrywkowym w Polsce pozostającym w prywatnych rękach firmy ZAPEL S.A.

Izolator wyszarpał zwycięstwo w Tuczempach!

izolatorpiast tuczempyPo przegranej na własnym terenie z Sokołem Sieniawa nasza drużyna była niezwykle zmotywowana aby się zrehabilitować i z Tuczemp wrócić z kompletem trzech punktów. Sztuka ta, chodź nie łatwa, udała się. Biało-zieloni po trafieniach Dąbka, Roga i Zielińskiego wygrali z Piastem 3-1. Trafienie dla gospodarzy po rzucie karnym zanotował Karol Wota.

Jadąc do Tuczemp wszyscy spodziewali się niezwykle trudnego meczu. Piast słynie z tego, że na własnym stadionie jest w stanie urwać punkty najlepszym. Składa się na to, nie tylko dobra gra, ale też atmosfera na trybunach.

Izolator walkę tę rozpoczął od swoistego nokdaunu. Już w 2. minucie wyszliśmy na prowadzenie. Po faulu na Aleksandrze Gajdku do piłki podszedł Piotr Szkolnik. Po jego dośrodkowaniu zakotłowało się w polu karnym, piłka trafiła do Łukasza Szczoczarza, który technicznym uderzeniem posłał ją na poprzeczkę. Do odbitej futbolówki doskoczył Patryk Róg i wycofał ją do ustawionego tuż przed bramką Zbigniewa Dąbka. Nasz stoper dopełnił formalności i dał Izolacji pierwszą w tym spotkaniu bramkę.

Piast po straconym golu przejął incicjatywę i za wszelką cenę starał się wyrównać wynik. Wykorzystaliśmy to w 18. minucie kiedy to lewym skrzydłem do pilki popędził Szkolnik i dośrodkował w pole karne. Futbolówka ostatecznie trafiła do Roga, który obrócony tyłem do bramki, efektownym zagraniem piętą, podwyższył prowadzenie naszej druzyny. Kibice i zawodnicy Piasta mieli duże pretensje, że nasz napastnik znajdował się na pozycji spalonej. Być tak jednak nie mogło, bo piłkę do Roga dograł jeden z obrońców Piasta.

Pierwsza część spotkania zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem, jednak gospodarze nie odpuszczali nawet na krok, co zapowiadało ogromne emocje w drugiej połowie. Niestety tuż po wznowieniu gry straciliśmy bramkę. Kamil Puc zagrał piłkę ręką w naszym karnym i arbiter tego spotkania podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł kapitan Piasta - Karol Wota i mimo wyczucia kierunku strzału przez Miłosza Lewandowskiego umieścił piłkę w siatce.

Od tego momentu emocje na murawie jeszcze wzrosły. Piast chciał wyrównać, a nasza drużyna przypieczętować zwycięstwo. Przypominało to walkę bokserką, w której raz po raz jeden i drugi zawodnik okłada się ciosami, ale żaden nie chce upaść. Świadczyć o tym może liczba dziewięciu żółtych kartek.

Do podstawowego czasu gry arbiter główny tego spotkania doliczył aż osiem minut. Ten dreszczowiec happy endem zakończyła akcja Patryka Zielińskiego, który skorzystał z fatalnego błędu Woty. Nasz pomocnik wyszedł sam na sam z Patrykiem Strawą i niczym rasowy snajper, mierzonym strzałem po ziemi, postawił kropkę nad i.

Piast po tym nokaucie był juz na deskach, a nie wystarczyło już czasu aby wstał. Nasza drużyna wyszarpała to zwycięstwo, za co należy się im wielki szacunek. Trzy punkty cieszą tym bardziej, bo jesteśmy pewni, że jeszcze nie jedna drużyna, która do Tuczemp przyjedzie w roli faworyta, nie wywiezie stamtąd żadnej zdobyczy.

Piast Tuczempy - Izolator Boguchwała 1-3 (0-2)

0-1 Dąbek (2.)