Stadion IZO ARENA do połowy 2014 roku był jednym z nielicznych na tym poziomie rozgrywkowym w Polsce pozostającym w prywatnych rękach firmy ZAPEL S.A.

Przywozimy trzy punkty z Gorzyc

izolatorstal gorzyceIzolator Boguchwała po dwóch zwycięstwach z rzędu dopisał do swojego konta kolejny komplet punktów. Nasza drużyna pokonała na wyjeździe Stal Gorzyce 1:0.

Mimo skromnego zwycięstwa Biało-zieloni byli stroną przeważającą przez cały mecz i powinni to spotkanie wygrać znacznie wyżej.

Początek meczu nie był porywający jednak to nasz zespół miał przewagę optyczną. Po niezbyt emocjonujących pierwszych 30 minutach meczu, w ostatnim kwadransie pierwszej połowy zgromadzeni na stadionie kibice obejrzeli kilka ciekawych akcji. Groźniejsze sytuacje stworzyli goście z Boguchwały. W tym czasie zawodnicy Izolatora zmarnowali dogodne okazje na zdobycie bramki. Dwukrotnie piłkę obok bramki posłał Dominik Pikiel czy Krystian Wilk natomiast strzał Marcina Dudka wylądował na słupku bramki strzeżonej przez Pawła Kozieła.

Na początku drugiej połowy okolicach środka boiska sfaulowany został Patryk Zieliński. Z rzutu wolnego w pole karne zacentrował Adrian Sitek tam najwyżej do piłki wyskoczył Marcin Dudek i strzałem głową zdobył pierwszego i jak się później okazało jedynego gola w meczu.

W końcówce meczu Stal nie mająca już nic do stracenia ruszyła śmielej do ataków jednak w tym dni defensywa Izolatora spisywała się dobrze rozbijając większość ataków zawodników z Gorzyc, kilkakrotnie również groźne strzały obronił Dawid Kaszuba.

Już w środę Izolator zagra z Sawą Sonina w meczu II rundy Okręgowego Pucharu polski. Mecz ten zostanie rozegrany na stadionie naszego przeciwnika o godzinie 16:30. Natomiast kolejny pojedynek ligowy czeka nas w sobotę. Na IzoArenie zagramy z JKSem Jarosław.

Stal Gorzyce – Izolator Boguchwała 0:1 (0:0)

Bramka: Dudek (51.)

Stal Gorzyce: Kozieł - Łuczakowski, Wilk, Winiarskim Syguła- Idec B. (74. Nawrocki), Machowski, Falasa, Toś, Rogowski (86. Brzeski) - Tur

Izolator Boguchwała: Kaszuba – Brogowski (88. Gajdek), Bogacz, Wiącek Wilk K. – Filip (69. Róg), Sitek, Zieliński (82. Domin), Pikiel (79. Wilk J.) – Dudek (77. Worosz), Pałys-Rydzik (58. Kachniarz)

Żółte kartki: Idec, Syguła, Tur – Worosz, Kachniarz

Sędziował: Maciej Łamasz (Jarosław)