Zakładowy Klub Sportowy Izolator Boguchwała powstał w 1944 roku przy Zakładach Porcelany Elektrotechnicznej ZAPEL.

DZIEWCZYNY | Wygrana na koniec rundy jesiennej

izolatorPiłkarki Izolatora mają za sobą już wszystkie mecze rundy jesiennej sezonu 2018/19. W ostatnim ligowym spotkaniu w tym roku podopieczne Pani trener Doroty Ślusarczyk pokonały na IzoArenie Sitowiankę Budy Łańcuckie aż 8:0.

Bez wątpienia było to najwyższe zwycięstwo w całej historii występów ligowych naszej drużyny.

Mecz od pierwszego do ostatniego gwizdka pod kontrolą miały Izolatki. Jednak debiutujący w rozgrywkach ligowych zespół Sitowianki ambitnie walczył starając się wyprowadzać kontrataki.

Pierwszą bramkę w tym spotkaniu w 7 minucie gry zdobyła Sylwia Witalec. Pięć minut później pewną egzekutorką rzutu karnego była Patrycja Turczyn.

Kolejne bramki w pierwszej połowie zdobywały ponownie Sylwia Witalec, Katarzyna Czarnik, Klaudia Kondracka, Anna Brzuszek i Wiktoria Krzysztoń.

W drugiej połowie Izolatki mimo przewagi zdobyły tylko jednego gola. Jego autorem była Kinga Karwat, która ustaliła wynik meczu.

Nasze piłkarki w dziewięciu meczach rundy jesiennej zgromadziły 24 punkty dzięki ośmiu zwycięstwom i jednej porażce. Bilans bramkowy to 28 bramek strzelonych i 4 stracone.

Izolator Boguchwała – Sitowianka Budy Łańcuckie 8:0 (7:0)

Bramki: Witalec 2 (7., 22.), Turczyn (12.), Czarnik (25.), Kondracka (29.), Brzuszek (36.), Krzysztoń (40.), Karwat (73.)

Izolator: Mścisz – Czarnik (47. Pluta), Krzysztoń, Karwat, Kulipińska (75. Oczoś) – Kondracka (41. Majer), Turczyn (41. Ślęzak), Brzuszek, Zabawa, Skubisz (41. Zuba) – Witalec

Sędzia: Kinga Lachtara (Rzeszów)