Pierwszym Prezesem ZKS Izolator Boguchwała został w 1948 roku Kazimierz Buczek a wiceprezesem Zbigniew Syska.

Wysoka wyjazdowa wygrana nad Przełomem!

izolatorprzelom beskoIzolator Boguchwała wygrał kolejne wiosenne spotkanie. Biało-zieloni tym razem komplet punktów wywalczyli na boisku w Besku pokonując miejscowy Przełom aż 4:1.

Nasi zawodnicy byli stroną przeważającą przez całe spotkanie. Izolacja w każdej z odsłon meczu zdobyła po dwie bramki.

Pierwszy gol otwierający wynik meczu zdobył Patryk Róg, który pokonał bramkarza gospodarzy w 21 minucie. Dziesięć minut później było już 2:0. Po rzucie rożnym w zamieszaniu w polu karnym najczujniej zachował się najskuteczniejszy strzelec Izolatora oraz całej ligi – Patryk Zieliński i podwyższył nasze prowadzenie.

W drugiej połowie w 55 minucie w polu karnym sfaulowany został Patryk Róg, a prowadzący ten mecz Arkadiusz Tomasiewicz bez chwili zawahania wskazał na 11 metr od bramki. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł Dawid Pałys-Rydzik, pewnie egzekwując rzut karny.

Izolacja kontrolowała przebieg spotkania jednak dwukrotnie nasi zawodnicy lekko przyspali i pozwolili Przełomowi na stworzenie kilku dogodnych sytuacji na bramki. W 64 minucie wyrzuconą piłkę z auto głową przedłużył zawodnik z Beska, futbolówka spadła pod nogi Galanta, który strzałem z pierwszej piłki zdobył pierwszego gola dla przełomu. Bliscy zdobycia gola gospodarze byli także w 78 minucie gry. W tej sytuacji jednak piłkę tuż przed linią bramkową zatrzymał Dawid Kaszuba. Gospodarze mieli duże pretensje do sędziego, twierdząc, że piłka minęła linie bramkową. Najbardziej protestował Michał Śmietana, który 79 minucie został napomniany żółtym kartonikiem natomiast minutę później sędzia zmuszony był już do pokazania stoperowi Przełomu bezpośredniej czerwonej kartki za krytykę jego decyzji.

Wynik spotkania został ustalony w 86 minucie gry. Piłkę w środku pola odzyskał Jakub Wilk zagrywając prostopadłą piłkę do Wojtka Filipa. Wojtas utrzymał się przy piłce i odegrał do Patryka Zielińskiego. ZIelak w sytuacji sam na sam się nie pomylił i zdobył swojego drugiego gola w tym meczu.

Po tej wygranej Izolacja umocniła się na drugim miejscu w tabeli. Nasi zawodnicy mają 40 punktów, tracąc do lidera dwa oczka. Nasza przewaga nad trzecią Polonią to także dwa punkty.

Już w najbliższą sobotę, 23 marca o godzinie 14:00 Izolator na IzoArenie podejmować będzie Orła Przeworsk.

Przełom Besko – Izolator Boguchwała 1:4 (0:2)

Bramki: Galant (64.) – Zieliński 2 (31., 86.), Róg (21.), Pałys-Rydzik (56.-karny)

Izolator: Kaszuba – Gajdek, Bogacz, Wiącek, Wilk K. – Dudek (56. Wilk J.), Sitek, Zieliński, Pałys-Rydzik (65. Worosz), Pikiel – Róg (70. Filip)

Żółte kartki: Winnicki, Kijowski, Śmietana

Czerwona kartka: Śmietana

Sędziował: Arkadiusz Tomasiewicz (Dębica)