Najwyższy poziom ligowy Izolator uzyskał w sezonie 1986/87 zajmując 3. miejsce w ówczesnej III lidze (trzeci poziom rozgrywkowy w Polsce).

Kapitalna druga połowa w Przemyślu dała komplet "oczek"

Podobnie jak drużyna kobiet Izolatora w sobotę o godzinie 11.00 swoje spotkanie ligowe rozgrywali podopieczni Bartosza Zołotara, którzy w Przemyślu rywalizowali z tamtejszą Polonią, przełomowym wydarzeniem w całym spotkaniu była czerwona kartka Pawła Sedlaczka z pierwszej części spotkania.

Początek spotkania to przewaga ekipy Polonii Przemyśl jednakże nie przekładało się to na bramki, w 32. minucie drugą żółtą kartą upomniany został Paweł Sedlaczek przez co musiał opuścić plac gry a zespół "przemyskiej barcelonki" musiał radzić sobie bez jednego ze swoich zawodników. Do przerwy żadnej ze stron nie udało się znaleźć drogi do siatki.

Chwilę po zmianie stron na boisku pojawił się Jakub Wilk, jak się później okazało trener Bartosz Zołotar popisał się doskonałym wyczuciem, bowiem to właśnie Wilk przymierzył zza pola karnego i wyprowadził "biało-zielonych" na prowadzenie. Sześć minut później po tym jak Krystian Wilk odebrał piłkę zawodnikom Polonii kolejny cios zadał Kuba Wilk. Swój świetny występ Wilk skwitował sytuacją z 81. minuty spotkania kiedy to właśnie on został sfaulowany w "szesnastce" Polonii, rzut karny na bramkę zamienił Aleksander Gajdek czym ustalił wynik na 3-0 dla przyjezdnych.

Polonia Przemyśl - Izolator Boguchwała 3-0 (0-0)

0-1 J.Wilk (68')
0-2 J.Wilk (74')
0-3 Gajdek (rzut karny 81')

Polonia: Kuźma – Solarz, Zanko, Andreasik, R. Błahuciak, H. Błahuciak (80 Szpilka), Kazek, Kowalski, Janas (88 Czuryk), Wanat (80 Perez)

Izolator: Polit – Kasprzak, Ciemierkiewicz (60 J. Wilk), K. Wilk, Leśniak, Daniel (86 Walas), Piękoś (46 Geci), T. Nalepka, Cach (72 Gajdek), P. Nalepka (86 Płocica), Bogacz